Wiadomości

  • 31 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2969

Lepiej zgłosić się samemu. Policjanci szukają aż do skutku

Bielscy stróże prawa tylko w ciągu ostatniej doby zatrzymali 7 poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę. Policjanci tropią poszukiwanych aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla nich nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Lepiej zgłosić się samemu. I to lepiej dla samych poszukiwanych. Zatrzymanie to z reguły wynik żmudnej pracy śledczych. W poszukiwania angażują się również dzielnicowi i policjanci z zespołów patrolowych.

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
Lepiej zgłosić się samemu. Policjanci szukają aż do skutku · fot. KMP Bielsko-Biała


Ostatniej doby policjanci z bielskiego garnizonu policji zatrzymali 7 osób poszukiwanych. „Rekordzistą” okazał się zatrzymamy przez mundurowych z bielskiej „trójki” 50-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który wpadł na ulicy Powstańców Śląskich. Po sprawdzeniu mężczyzny z policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez bielski sąd, ponieważ ma od odsiadki karę półtora roku pozbawienia wolności.

Stróże prawa ze Szczyrku dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca powiatu bielskiego zatrzymali 31-latka, który miał do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci zostali zawiadomieni o miejscu, w którym ukrywa się poszukiwany. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, skąd następnie trafi do zakładu karnego.

Policjanci poszukują nie tylko osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, ale także tych, którzy chcąc uniknąć wyroku skazującego, ukrywają się przed prokuraturą. Kryminalni z drugiego komisariatu wytropili i zatrzymali 45-letniego bielszczanina. Zgodnie z zarządzeniem prokuratora został doprowadzony do komisariatu, gdzie wykonano z nim czynności procesowe.

Za kraty można trafić również za popełnione wykroczenie. Kiedy skazany na karę grzywny w postępowaniu w sprawie o wykroczenie nie uiści sumy grzywny, sąd może zarządzić zamiast niej karę aresztu. Wtedy zamiast kilkuset złotych kary finansowej będzie trzeba spędzić w zakładzie karnym kilkanaście dni aresztu.

Jak podkreślają bielscy policjanci - lepiej zgłosić się samem. - Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki policji - apelują stróże prawa z Bielska-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.