Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1125

4 porady, dzięki którym szybko uporasz się z przeprowadzką

Materiał partnera:

Przeprowadzka. To słowo kojarzy się z olbrzymim chaosem oraz problemem. I zazwyczaj jest to całkowicie trafne skojarzenie. W końcu większość osób przeprowadza się co najwyżej 2-3 razy w życiu, więc przeważnie brakuje nam doświadczenia w realizacji tego typu przedsięwzięć. Właśnie z myślą o takich osobach powstał ten krótki poradnik. Poznasz w nim kilka wskazówek, dzięki którym przeprowadzka przebiegnie bezproblemowo.

Źródło: unsplash.com


Samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?Jeszcze na kilka tygodni przed przeprowadzką należy zadać sobie zasadnicze pytanie: organizujemy wszystko samodzielnie czy zatrudniamy profesjonalną firmę przeprowadzkową. Osoby, które wybierają pierwsze rozwiązanie chcą zaoszczędzić, ale trzeba podkreślić, że jest to niczym skok na głęboką wodę. Rozkręcanie mebli, pakowanie, zabezpieczanie instrumentów, obrazów, załadunek i rozładunek pakunków… wyzwań jest wiele, więc najlepiej zlecić je profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się przeprowadzkami. Wybierz firmę, która działa na rynku co najmniej od kilku lat, a ponadto ma pozytywne opinie w Internecie i uzyskała referencje od innych klientów. Taką firmę znajdziesz pod tym linkiem: https://ads-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-warszawa/. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zamówienie kompleksowej usługi obejmującej pakowanie czy rozkręcanie i skręcanie mebli, warto skorzystać chociaż z usług transportowych. Przewożenie całego mienia w samochodzie osobowym może pochłonąć wiele czasu, energii i benzyny. Firmy przeprowadzkowe dysponują zaś specjalistycznymi samochodami, więc wszystko potrwa znacznie krócej i to bez jakiegokolwiek zaangażowania z Twojej strony. Więcej informacji na temat usług transportowych znajdziesz tutaj: https://ads-przeprowadzki.pl/uslugi-transportowe-warszawa/.


Jak zabrać się do pakowania?Zanim przystąpimy do pakowania rzeczy, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Potrzebne będą: pudełka w różnych rozmiarach, folia stretch, wypełniacze, folia bąbelkowa, taśma pakowa, markery i etykietki w różnych kolorach. Pakowanie zacznij od rzeczy rzadko używanych: narzędzi, dokumentów, książek, ozdób czy sezonowych ubrań. Rzeczy potrzebne zostaw na ostatnią chwilę, a przedmioty pierwszej potrzeby umieść w torbie podręcznej. Kiedy dojedziesz do nowego lokalu, może okazać się, że nie masz siły, by natychmiast rozpocząć rozpakowywanie. W takiej sytuacji torba z najpotrzebniejszymi rzeczami okaże się niezwykle przydatna. Do pakowania wykorzystuj raczej kartony, a nie worki. Dzięki temu rzeczy będą bardziej bezpieczne, a ubrania - mniej pogniecione. Delikatne rzeczy owijaj w folię bąbelkową i wymość karton wypełniaczami. W przypadku instrumentów, dzieł sztuki czy zabytkowych mebli niezbędne będą profesjonalne zabezpieczenia takie jak: skrzynie, pasy czy koce transportowe. Takie zabezpieczenia oferuje np. ta firma przeprowadzkowa: https://ads-przeprowadzki.pl/.


Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy i stosuj oznaczeniaW trakcie pakowania warto dokonać selekcji. Rzeczy, których nie używamy od dawna w żadnym razie nie powinny trafić do nowego mieszkania. Trzeba się ich po prostu pozbyć, dzięki czemu zmniejszymy liczbę pakunków i nie zagracimy nowego lokalu. Przedmioty, które zamierzasz zabrać umieszczaj w pudełkach zgodnie z pomieszczeniami. Każdemu pomieszczeniu należy przyporządkować jeden kolor. Na zapakowanym pudełku umieć etykietę w odpowiednim kolorze. Dzięki temu pakunki trafią od razu w odpowiednie miejsca.

Pomyśl o urlopie i opiece dla dzieciMasz małe dzieci? W takim razie należy zorganizować dla nich opiekę. W przeciwnym wypadku będą nieustannie koncentrować na sobie uwagę, co z pewnością nie sprzyja pakowaniu i organizacji przeprowadzki. Trzeba także pamiętać, że pośród ciężkich pudeł i rzeczy leżących na podłodze smyki nie będą bezpieczne. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy pomyśleć także o urlopie. Z pewnością przyda się sporo wolnego czasu na pakowanie, a potem na rozpakowywanie rzeczy.

Organizacja przeprowadzki zawsze wymaga wysiłku, ale dzięki dobrej organizacji i zatrudnieniu profesjonalnej firmy przeprowadzkowej możemy znacznie uprościć cały proces. Pamiętaj, że im wcześniej wszystko zaplanujesz, tym większe szanse, że unikniesz niespodziewanych trudności.