bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 897

Odbiór domu od dewelopera - o czym warto pamiętać?

Materiał partnera:

Odbiór techniczny jest jednym z najważniejszych elementów procesu zakupu domu lub mieszkania. O czym pamiętać podczas odbioru domu od dewelopera? Sprawdź!

Źródło: pixabay.com


Zakup domu lub mieszkania wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Trzeba zadbać m.in. o sprawdzenie domu przed kupnem, a często także załatwić sprawy związane z kredytem hipotecznym. Bardzo ważnym etapem zakupu nieruchomości jest również odbiór techniczny. Czeka Cię odbiór mieszkania od dewelopera? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Na czym polega odbiór mieszkania od dewelopera?Odbiór domu lub mieszkania od dewelopera to sprawdzenie, czy stan techniczny nieruchomości jest zgodny z normami budowlanymi i postanowieniami zawartymi w umowie deweloperskiej. Spotkanie odbiorowe jest momentem, w którym inwestor może po raz pierwszy zweryfikować jakość pracy ekipy budowlanej. Podczas odbioru mieszkania trzeba zgłosić deweloperowi wszelkie usterki i nieprawidłowości związane ze standardem wykończenia lokalu.


Protokół odbioru domu od dewelopera - czym jest?Protokół odbioru technicznego (inaczej protokół zdawczo-odbiorczy) to dokument, który jest sporządzany podczas odbioru technicznego domu lub mieszkania. Do protokołu zdawczo-odbiorczego należy wpisać wszystkie usterki i wady, które zostały znalezione na etapie odbioru. Protokół odbioru mieszkania powinien zostać oznaczony datą i podpisany przez obie strony (przedstawiciela dewelopera oraz nabywcę). Protokół odbioru domu od dewelopera jest jednym z ważniejszych dokumentów podpisywanych podczas zakupu nieruchomości.

Odbiór domu od dewelopera - o czym warto pamiętać?Do odbioru lokalu mieszkalnego od dewelopera trzeba się odpowiednio przygotować. Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą plan i rzut mieszkania, które umożliwią dokładne sprawdzenie wymiarów pomieszczeń, rozmieszczenia gniazdek czy przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Z pewnością przyda się również prospekt informacyjny, czyli ważny załącznik do umowy deweloperskiej. Dokument zawiera informacje dotyczące gruntu, standardu budynku i prac wykończeniowych. Nie należy także zapominać o narzędziach niezbędnych podczas każdego odbioru domu lub mieszkania. Należą do nich m.in. poziomica, próbnik czy taśma miernicza.

Odbiór techniczny mieszkania - skorzystaj z pomocy specjalistówOdbiór domu lub mieszkania jest jednym z najważniejszych etapów dla nabywcy nieruchomości. Samodzielny odbiór techniczny nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto w tej kwestii skorzystać z pomocy fachowców. Profesjonalni inżynierowie dokładnie sprawdzą pracę dewelopera i wskażą wszelkie nieprawidłowości i usterki lokalu.