bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2986

Pożar domu w Kobiernicach. W akcji 7 zastępów straży pożarnej

Siedem zastępów straży pożarnej brało wczoraj udział w akcji gaśniczej pożaru budynku mieszkalnego w Kobiernicach. Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godzinie 15.30. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objęte było pomieszczenia gospodarcze wraz z przyziemiem mieszkalnym. Ponadto w wyniku pożaru spaliła się część elewacji budynku.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021
Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Piotrek


Trzy osoby zamieszkujące budynek opuściły go o własnych siłach przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Zespół ratownictwa medycznego udzielił wsparcia psychicznego 46-letniej kobiecie. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się budynek. Po ugaszeniu, wyciągnięto spalone elementy wyposażenia i przelano je wodą. Podbitka i elewacja została częściowo rozebrana.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021
Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Enrico


W działaniach trwających ponad dwie godziny wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobiernic, Bujakowa oraz Czańca. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia gospodarczego oraz przyziemia mieszkalnego, elewacja budynku, a także podbitka dachu. Część pomieszczeń mieszkalnych w budynku w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej została zalana.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021
Interwencja straży pożarnej przy ul. Wałowej w Kobiernicach - 29.12.2021 · fot. OSP Kobiernice


Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka na rzecz rodziny, która została poszkodowana we wczorajszym pożarze. Znajduje się ona tutaj.

mp, sid / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.