Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1471

Prowadziła, mając 2,5 promila. Została zatrzymana dzięki świadkom

Dzięki obywatelskiej postawie świadków mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 41-latkę, która prowadziła osobowego opla, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W ciągu ostatniej doby stróże prawa zatrzymali w sumie 4 amatorów "jazdy na podwójnym gazie".

alkomat, pijany
Prowadziła, mając 2,5 promila. Została zatrzymana dzięki świadkom · fot. policja.pl


Wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 oficer dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy osobowego opla, który jechał przez centrum Bielska-Białej od lewej do prawej, w sposób sugerujący, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jadące za nim małżeństwo zgłosiło swoje podejrzenia na numer alarmowy, a następnie aż do zatrzymania opla do policyjnej kontroli drogowej podawali dyżurnemu komendy aktualne położenie podejrzanego pojazdu.

Na ulicy Babiogórskiej opel został zatrzymany przez mundurowych z poddziału prewencji. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 41-letnia bielszczanka prowadziła samochód, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

- Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie - zwracają uwagę mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.