Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 8894

Od 1 stycznia zmiana nazw przystanków autobusowych

1 stycznia zostaną wprowadzone zmiany nazwy części przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej. Jak informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, są one odpowiedzią licznych wniosków zgłoszonych przez pasażerów w trakcie przeprowadzanych konsultacji projektu "Publiczny transport zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+" oraz propozycji przedstawianych przez Rady Osiedli oraz przedstawicieli obiektów użyteczności publicznej i zakładów pracy.

Wydział Komunikacji odnowił 30 wiat przystankowych - 30.07.2021
Od 1 stycznia zmiana nazw przystanków autobusowych · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


- Głównym celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta z uwagi na fakt iż, znaczna część stosowanego nazewnictwa obecnie odnosi się do nazw nieistniejących placówek lub obiektów, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniły swoją nazwę lub zostały zlikwidowane np. Bestwińska Cegielnia, Bystrzańska Bewelana, Katowicka Polmozbyt, Mikuszowice Stalownik itd - wyjaśnia Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zmiany były szeroko konsultowane z Radami Osiedli a także z mieszkańcami miasta w ramach konsultacji społecznych przeprowadzanych od 14 października do 1 listopada. Dotyczyły one projektu uchwały w sprawie zmiany załącznika nr 1 do Uchwały Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z 12 kwietnia 2011 roku w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Bielsko-Biała.

- Wdrożenie przedmiotowych zmian będzie wprowadzane etapami z uwagi na szeroki zakres koniecznych do wykonania prac, a także przy uwzględnieniu wnioskowanej przez Rady Osiedla oraz pasażerów etapowości - funkcjonowanie w etapie przejściowym dwóch nazw przystanków (dotychczasowej oraz nowej) celem sukcesywnego przyzwyczajania pasażerów do zmian - zwraca uwagę bielski Wydział Komuniakcji.

Pierwszy etap prac polegający na zmianie nazewnictwa przystanków komunikacyjnych w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej http://www.rozklady.bielsko.pl, http://www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, w aplikacjach mobilnych ITS BB i kiedyprzyjedzie.pl a także w pojazdach (wyświetlacze zewnętrzne oraz wewnętrzne LCD) zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2022 roku. Następnym krokiem będzie kompleksowa wymiana plików zapowiedzi głosowych stosowanych w autobusach oraz w tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

Ostatnim etapem prac zaplanowanych na wiosnę 2022 roku będzie wymiana naklejek z nazwami przystanków zamieszczonych na wiatach przystankowych a także rozkładów jazdy na przystankach oraz rozkładach tabelarycznych (do wydruku) zamieszczonych na stronie http://www.komunikacja.um.bielsko.pl. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w I połowie przyszłego roku.

Pełna lista nowych nazw przystanków dostępna jest tutaj oraz w poniższej galerii.

Od 1 stycznia zmiana nazw przystanków autobusowych · fot. Wydział Komunikacji UM BB

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.