REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4659

Zmarł Grzegorz Więzik, były zawodnik i skaut TS Podbeskidzia

26 grudnia zmarł Grzegorz Więzik, były zawodnik i skaut Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mial 58 lat.

Grzegorz Więzik
Grzegorz Więzik · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała


Grzegorz Więzik urodził się w Łodygowicach, był zawodnikiem BKS-u Stali, a następnie łódzkich klubów, Startu i ŁKS-u. Większość kariery spędził w klubach niemieckich, m.in. 1 FC Kaiserslautern, z którym zdobył Puchar Niemiec, i duńskich Silkeborgu czy Viborgu. Po powrocie do kraju zagrał jeszcze w Krisbucie Myszków i Groclin Dyskobolii, skąd wrócił do Bielska-Białej i pomógł Podbeskidziu w serii awansów z ligi okręgowej na zaplecze ekstraklasy w latach 1997-2002. Po zakończeniu kariery pracował w klubie jako skaut.

- Powiedzieć o nim tylko że był zawodnikiem i skautem to zdecydowanie za mało. Był kimś zdecydowanie więcej, bez kogo trudno sobie wyobrazić Podbeskidzie, jak mało kto zasłużył na miano legendy. Jako zawodnik wrócił w rodzinne strony po występach w kraju i zagranicą i wniósł do drużyny niespotykane dotąd umiejętności i doświadczenie. Na jego podaniach wychowało się kilku znakomitych napastników, a jego zaangażowanie i wskazówki pokierowały karierą niejednego młodego piłkarza. Po zakończeniu kariery, gdy pracował już jako skaut nie zmienił swojego podejścia, nadal wiele wymagał od siebie i otoczenia, jakby nigdy nie ściągnął opaski kapitana. Pełny anegdot, niepowtarzalny rozmówca, był niewyczerpaną studnią wiedzy piłkarskiej, zawsze widział więcej i potrafił przewidywać boiskowe wydarzenia kilka zagrań wcześniej - wspomina Grzegorza Więzika klub TS Podbeskidzie na swojej stronie internetowej.

mp / bielsko.info

źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj