Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1783

22 kolizje i 5 pijanych kierowców. Podsumowano święta na drogach

Zakończył się świąteczny weekend bożonarodzeniowy, podczas którego policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu oraz osób, które odwiedziły Podbeskidzie. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 22 kolizji drogowych, żadnego wypadku, a policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

policja, radiowóz
22 kolizje i 5 pijanych kierowców. Podsumowano święta na drogach · fot. Urząd Marszałkowski


W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. Stróże prawa od piątku do niedzieli zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". W tym czasie na drogach regionu doszło do 22 kolizji, nie doszło do żadnego wypadku. To były jedne z bardziej spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w regionie.

Niechlubny "rekordzista" wpadł w niedzielę około godziny 21.00 w Bielsku-Białej dzięki obywatelskiej postawie świadka, który widział, jak na jedną ze stację paliw przy ulicy Partyzantów przyjechał osobowy ford. Mężczyzna, który wysiadł zza kierownicy zataczał się i sprawiał wrażenie osoby nietrzeźwej. Wezwani na miejsce mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 44-latek stracił prawo jazdy i został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za jazdę "na podwójnym gazie" grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj