bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 655

Miał do odsiadki karę więzienia. Wpadł na zakazie prowadzenia

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 32-letniego bielszczanina, który prowadził osobowego volkswagena pomimo sądowego zakazu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy za swoje wcześniejsze występki.

policja, radiowóz
Miał do odsiadki karę więzienia. Wpadł na zakazie prowadzenia · fot. Urząd Marszałkowski


Mundurowi patrolowali wczoraj w nocy okolicę Osiedla Karpackiego. Ich uwagę zwrócił kierujący osobowym volkswagenem. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli i sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie danych okazało się, że wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez sąd, ponieważ ma do „odsiadki” karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu skąd zgodnie z dyspozycją sądu trafi do zakładu karnego.

32-latek Święta Bożego Narodzenia spędzi za kratami. - Lepiej zgłosić się samemu… Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych - - mówi asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej..

- Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeni na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki policji - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.