bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 17023

[FOTO] Pożar w wieży Ratusza. W akcji liczne zastępy strażaków

Liczne zastępy straży pożarnej zadysponowano po godzinie 13.00 na plac Ratuszowy. Według zgłoszenia ogień pojawił się w wieży Ratusza znajdującej się od strony parku.

Reklama

Interwencja strażaków na placu Ratuszowym - 23.12.2021 · fot. sid / bielsko.info


Wieża, w której pojawił się ogień, była w trakcie remontu. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej. Plac Ratuszowy został wyłączony z ruchu. Pracownicy Urzędu Miejskiego - 40 osób - zostali ewakuowani. Żaden z pracowników magistratu oraz firmy remontowej nie został ranny. Na miejscu pracowali także policjanci oraz strażnicy miejscy. Strażacy sprawdzali miejsce pożaru pod kątem ewentualnych źródeł ognia kamerą termowizyjną. Zabezpieczono drewnianą konstrukcję wieży.

Pożar w jednej z wież Ratusza - 23.12.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Filip


Późnym popołudniem Urząd Miejski w Bielsku-Białej wydał komunikat w sprawie zdarzenia. Jak zaznaczono, w wyniku natychmiastowej akcji straży pożarnej ugaszono niewielkie ognisko pożaru w konstrukcji dachu, w remontowanej części poszycia. - Pierwsze działania podjęli remontujący pracownicy. Następnie do akcji przystąpiła Państwowa Straż Pożarna i oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszyscy pracownicy Ratusza zostali ewakuowani zgodnie z planem ewakuacji. Okoliczności powstania tego pożaru są ustalane przez policję, która również pojawiła się na miejscu zdarzenia - relacjonuje naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Adam Caputa.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.