bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1104

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Materiał partnera:

Urządzając salon coraz częściej decydujemy się na nowoczesne oświetlenie, które nada naszemu wnętrzu świeżego wyglądu. Lampy sufitowe są ważnym elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia, dlatego warto poznać wszystkie możliwości doboru oświetlenia w nowoczesnym stylu.

Źródło: pexels.com


Bez względu na to, czy planujesz powiesić w salonie lampy wiszące, a może ustawić masywne lampy podłogowe, warto przed zakupem dobrać oświetlenie LED do charakteru wnętrza. Wybierając oświetlenie warto też wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Przecież te nowoczesne lampy wiszące będą wykorzystywane przez ciebie każdego dnia.

Lampy ścienne czy wiszące? Dobierz oświetlenie strefowe do salonuLampy nowoczesne mogą być nie tylko efektowne, ale również praktyczne. Zwłaszcza w pokoju dziennym, czyli pomieszczeniu, które w ciągu dnia pełni wiele ról. Oświetlenie ogólne powinno pomóc przy czytaniu lub w czasie pracy, a także sprzyjać wypoczynkowi po intensywnym dniu w pracy. Jak zatem może wyglądać wymarzone oświetlenie? Centralną część może stanowić lampa sufitowa, która będzie zapewniać podstawowe źródło światła. Efektowne lampy Hampton mogą stanowić znakomitą ozdobę salonu. Warto wybrać do niej intensywne żarówki LED w neutralnej barwie. Lampa wisząca powinna być usytuowana po środku sufitu lub nad najważniejszym miejscem, jak stolik kawowy czy część jadalniana. Lampa podłogowa świetnie sprawdzi się w strefie do czytania. Tutaj warto wybrać chłodną barwę światła, która będzie nas rozbudzać, a także ułatwi czytanie. Lampa stojąca może też doświetlać przy okazji domową biblioteczkę. Jeśli zdecydujemy się na więcej lamp wiszących, również warto rozważyć podział pomieszczenia na strefy - aktywną oraz wypoczynkową. Tutaj polecamy lampy betonowe w stylu industrialnym, które nadadzą wnętrzu charakteru w stylu nowoczesnym. Nowoczesne wnętrza są uniwersalne, a odpowiednie oświetlenie sprawia, że cały czas będziemy czuć się w pokoju dziennym komfortowo.

Ile źródeł światła w salonie?Małe pomieszczenie niekiedy mocno ogranicza wybór oświetlenia. Zazwyczaj jest to pojedyncza lampa wisząca w minimalistycznym stylu jak np. żyrandol RAMKO Echo. Ewentualnym dodatkiem może być lampa stołowa, jeśli w salonie wydzielony jest kącik biurowy. Rodzaj światła powinien być dostosowany do codziennych czynności. Do czytania doskonale sprawdzają się małe lampki, podobnie jak w przypadku oglądania telewizji. Punktowe oświetlenie nie przeszkadza w innych aktywnościach, za to znakomicie spełnia swoją rolę. Warto też wybrać energooszczędne modele, które będą nie tylko dekoracyjne, ale oferują również funkcjonalność.