bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021
  • wyświetleń: 431

Farba blond - jak uzyskać zadowalający efekt na włosach?

Materiał partnera:

Blond to bez wątpienia ten kolor, który nigdy nie wyjdzie z mody - dzieje się tak głównie ze względu na szeroki wybór odcieni, które można z powodzeniem dopasować do karnacji, koloru oczu czy też indywidualnego stylu. Żeby jednak domowa koloryzacja rzeczywiście była udana i zapewniła efekt niczym wprost z profesjonalnego salonu fryzjerskiego, warto trzymać się kilku zasad i pamiętać o pewnych kwestiach. Co zatem zrobić, by farba blond wyglądała naprawdę zjawiskowo?

Linkhouse


Jak dopasować farbę blond do typu urody?Pierwszym ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy faktycznie będziemy zadowoleni z farbowania, jest kupno właściwego produktu. Farba blond powinna pochodzić od zaufanej marki, a oprócz intensywnego, lśniącego koloru oferować także odpowiedni skład. Dobrze jest sięgać po te preparaty do koloryzacji, które zawierają substancje odżywcze, dzięki czemu farbowanie nie będzie dla naszych włosów zbyt obciążające i otrzymają one niezbędną dawkę wzmocnienia już na etapie zmiany odcienia.

Przede wszystkim jednak należy uwzględnić nasz typ urody, zanim zdecydujemy się na konkretny wariant. Oczywiście możemy kierować się trendami czy po prostu chęcią poeksperymentowania z fryzurą, natomiast jeśli chcemy, by metamorfoza pasowała do ogólnych cech naszego wyglądu, lepiej uwzględnić kilka aspektów. Dobrym tropem może się okazać podążanie za typami urody, które są podzielone względem pór roku:
  • wiosna - ten typ urody najlepiej zgrywa się z blondem, i to w różnorodnych odcieniach. Wiosnę charakteryzuje jasna, lekko żółta lub brzoskwiniowa cera, a także niebieskie, zielone lub piwne oczy. Sprawdzą się tutaj zarówno blondy bardzo jasne, jak i miodowe, ciemne czy lekko rudawe. Najlepszym wyborem będą te, które znajdują się po ciepłej stronie palety barw;
  • lato - typ urody charakteryzujący się jasną, oliwkową lub nieco szarawą cerą oraz jasnymi, niebieskimi lub szarymi oczami. Tutaj znakomicie będą pasować chłodne blondy, a nawet platyna;
  • jesień - wyróżnia się jasną, ciepłą karnacją (nierzadko z piegami), a do tego piwnymi lub brązowymi oczami, choć czasem mogą być też one intensywnie zielone. Ten typ urody będzie się dobrze komponował wyłącznie z bardzo ciepłymi odcieniami blondu, które w słońcu mogą mieć wręcz miedziane refleksy;
  • zima - niestety w tym przypadku blond nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ charakterystycznymi cechami tego typu urody są albo bardzo jasna, niemalże biała cera, albo bardzo ciemna, a do tego naturalnie ciemne włosy i niebieskie, zielone lub brązowe oczy.


O czym pamiętać w czasie farbowania?Jeżeli znaleźliśmy już farbę blond, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom, możemy przystąpić do koloryzacji. Co jest istotne, jeśli chcemy osiągnąć wymarzony rezultat? Przede wszystkim: przestrzeganie czasu, przez jaki farba powinna znajdować się na włosach. Zmycie jej zbyt wcześnie może spowodować, że włosy będą żółte, pomarańczowe czy nawet zielonkawe, co jest efektem niedostatecznego wniknięcia sztucznego barwnika w pasma. Z kolei zbyt długie zwlekanie ze zmyciem farby może spowodować duże uszkodzenia w naszych włosach.

Dodatkowo, nawet jeśli efekt wręcz przeszedł nasze oczekiwania, należy bezwzględnie pamiętać o prawidłowej pielęgnacji włosów farbowanych. Stosujmy odżywcze maski i delikatne szampony, by nawilżać kosmyki i nie dopuszczać do szybszego wypłukiwania się naszego nowego odcienia. Jeżeli postawiliśmy na chłodny blond, warto sięgnąć też po fioletowe płukanki i szampony, które neutralizują żółte tony.