Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 995

Masterstone - bielski producent wyrobów z kamienia

Materiał partnera:

Połączenie wieloletniej tradycji kamieniarskiej z nowoczesnym podejściem do technologii to sukces firmy Masterstone - producenta wyrobów z kamienia ze stolicy Podbeskidzia - Bielska-Białej. Choć działalność firmy jest wszechstronna, głównymi jej filarami są blaty kuchenne i łazienkowe, a także schody kamienne zewnętrzne i wewnętrzne. Ich tworzenie zakład kamieniarski Bielsko-Biała opanował do perfekcji, dlatego budując lub remontując dom, warto bliżej przyjrzeć się działalności i historii firmy Masterstone.

Masterstone - bielski producent wyrobów z kamienia.


Masterstone kamieniarstwo Bielsko-Biała - 74 lat tradycji i doświadczeniaNa mapie Bielska-Białej nie ma firm takich jak Masterstone, które mogą pochwalić się tak bogatą tradycją. Rodzinna działalność swe początki szacuje na rok 1947, kiedy to kamieniarstwem zajmował się Jan Dziubek - dziadek dzisiejszego współzałożyciela firmy Masterstone. Choć główną działalnością ówczesnej firmy były nagrobki, parapety, schody czy posadzki z lastryko, doświadczenie przekazane z pokolenia na pokolenie nie zostało zmarnowane. Dzisiejsza firma kamieniarska Masterstone, choć dużo bardziej nowoczesna, nadal stawia na doświadczenie, opierając swe filary na pracownikach z długoletnim stażem. Aby uzyskać nienaganną precyzję, firma Masterstone zbudowała nowoczesny park technologiczny, który sprawia, że może realizować zarówno mniejsze jak i bardziej skomplikowane projekty z wykorzystaniem najwyżej jakości surowców.

Z jakich materiałów tworzone są produkty firmy Masterstone?To, co wyróżnia Masterstone na tle konkurencji to wysoka jakość materiałów, z których wykonywane są kuchenne i łazienkowe blaty, schody i posadzki. Jednym z najbardziej cenionych przez klientów tworzywem jest granit, który charakteryzuje się dużą niezawodnością, odpornością na uszkodzenia, zmienne temperatury oraz szlachetnym wyglądem. Granit jako głębinowa, kwaśna skała o budowie jasnokrystalicznej daje możliwość uzyskania efektownych połączeń kolorystycznych, a także wielu struktur, które sprawiają, że finalne produkty firmy Masterstone wykonane z granitu są uosobieniem luksusu, tworząc wnętrze jeszcze bardziej stylowym.

Podobny efekt tworzy wyposażenie wnętrza kuchni czy łazienki produktami wykonanymi z kwarcogranitu, które złożone są z 95% kwarcu z dodatkiem żywicy. Firma Masterstone, kwarcogranit szczególnie poleca do wytwarzania blatów kuchennych, zalecając od czasu do czasu ich impregnację. Niezwykle modne jest użycie tegoż materiału jako imitacji betonu czy marmuru, tworząc styl loftowy bądź glamour.

Użycie tych materiałów oraz otwartość na nowości sprawia, że firma Masterstone z powodzeniem wykonuje produkty z marmuru, konglomeratu kwarcowego, piaskowca, a nawet onyksu. Stawiając na piedestale jakość i wytrzymałość produktów wykonanych z kamienia, zespół Masterstone stara się doradzić w doborze surowca, zdając sobie sprawę, że wybór materiału na blat, schody czy posadzki może być sporym wyzwaniem dla klientów.

Oferta firmy Masterstone.Najważniejszą działalnością firmy Masterstone są blaty kuchenne i łazienkowe, które wykonywane są na indywidualne zlecenie i wymiar. Unikalny blat kuchenny z kamienia naturalnego to nie tylko prawdziwa ozdoba wnętrza, ale także element kuchni, który docenią wielbiciele gotowania. Odporne na zarysowania, uszkodzenia, zabrudzenia blaty kamienne świetnie sprawdzą się także w łazience.

Kamień naturalny świetnie sprawdza się także na zewnątrz jako materiał na posadzki i schody. Choć panuje przekonanie, że kamień jest śliski, firma Masterstone znalazła liczne sposoby, aby nawet podczas przymrozków, schody były bezpieczne. Płomieniowanie lub szczotkowanie powierzchni sprawia, że schody z granitu są antypoślizgowe, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Kamień na posadzkach czy schodach świetnie sprawdzi się także we wnętrzach, a jego wytrzymałość i elegancje z pewnością docenią właściciele firm, przychodni czy hoteli.

Duże doświadczenie oraz wybór najlepszych materiałów sprawia, że Masterstone to absolutny lider wśród producentów blatów, posadzek i schodów kamiennych na Podbeskidziu. Firma z nowoczesnym parkiem maszynowym oraz doświadczonym zespołem chętnie podejmuje się także zadań niestandardowych, wymagających dużej precyzji i kreatywności.