Wiadomości

  • 21 grudnia 2021
  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 36518

[ZDJĘCIA] Sylwester na Pl. Ratuszowym. Enej gwiazdą wieczoru

Za nami wielka zabawa sylwestrowa na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej! Na scenie wystąpili: Pearl Band, Cumbancheros, Enej oraz Marcin Szatan Project. Zobaczcie fotorelację!

Sylwester 2021 na Placu Ratuszowym - 31.12.2021 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Impreza rozpoczęła się o godzinie 20.00, a zakończyła około 2.00 w nocy. Na początek wystąpił zespół Pearl Band. To grupa, która powstała pod koniec 2018 roku z inicjatywy basisty Tomasza Daniela i pianisty Mirosława Ryszawy. W tym samym czasie dołączyła do składu bielska wokalistka Karolina Lapczyk Perła, dopełniając tym samym nazwę oraz brzmienie i stylistykę aranżacji. Niedługo później muzycy występowali już w towarzystwie sekcji dętej oraz krakowskiego gitarzysty Piotra Myjaka. Ostatnim nabytkiem zespołu jest świetny perkusista młodego pokolenia Łukasz Daniel. Zespół Pearl Band zagrał m.in. na pierwszym koncercie graMy doBBro w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wykonując, we własnej aranżacji, utwór Dziwny jest ten świat. Wystąpił również podczas kolejnych edycji tego wydarzenia, a także na wielu innych imprezach. Pearl Band wykonuje światowe przeboje, nadając im zupełnie nowe, własne aranżacje i brzmienia. Sylwestrowy skład zespołu był poszerzony o zaprzyjaźnionych wokalistów. Poza Karoliną Lapczyk Perłą, wystąpią - wokaliści Agnieszką Dembińska i Zbigniew Kruczek, Tomasz Daniel - bass, Łukasz Nowok - instrumenty klawiszowe, Michał Guzdek - gitary, Łukasz Daniel - perkusja, Bartłomiej Szyma - saksofony oraz Tomasz Janusz - trąbka.

Po zespole Pearl Band sylwestrowa publiczność na placu Ratuszowym usłyszała grupę Cumbacheros. To kolumbijsko-wenezuelsko-meksykańsko-kubański sekstet w składzie Edi Sanchez (Kolumbia)- śpiew, gitara basowa; Paul Chapman (Wenezuela) - perkusja, śpiew; Alberto Suarez (Meksyk) - gitara, śpiew; Manuel Esteve (Wenezuela) - gaita, maracas; Osmar Pegudo (Kuba) - conga oraz Miguel Fonseca (Kuba) - trąbka.

Kolumbijczyk Edi Sánchez od kilkunastu lat mieszka w Polsce. Razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. W repertuarze Cumbacheros znajdują się utwory w stylu rumby, cha-chy, mamba, salsy i inne. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych to oryginalna i emocjonująca propozycją dla publiczności. Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla Kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które ta muzyka stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

Sylwester 2021 na Placu Ratuszowym - 31.12.2021
Sylwester 2021 na Placu Ratuszowym - 31.12.2021 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Przed północą na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół Enej, który do naszego miasta przyjechał prosto z sylwestrowego koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bielska publiczność usłyszała takie przeboje zespołu jak: Tak smakuje życie, Skrzydlate ręce, Radio hello, czy Kamień z napisem love i w folkowym stylu tych utworów weszła w 2022 rok.

Enej to polski zespół muzyczny założony w roku 2002 w Olsztynie, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą. Pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych - od jazzu czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu. Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali są Polakami. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy podkreślają przy każdej możliwej okazji.

Później zabawę do godziny 2.00 poprowadził Marcin Szatan Project.

Marcin Szatan Project zaprezentuje projekt "Człowieku poczuj nową energię". Usłyszeliśmy muzykę elektroniczną z instrumentami dętymi. Wystąpili: Marcin Szatan - elektronika i choreografia, Grzegorz Wójcik Deeprule - elektronika i aranżacje, wokaliści NatKa Polka of the Djangos, Kasia Malenda, Jovi Foxy Lady i Maciej Kamer Szymonowicz (Psio Crew) oraz sekcja dęta - saksofonista Marcin Żupański, puzonista Bartłomiej Golec, trębacz Tomasz Janusz, a także perkusista Michał Dziewiński i gościnnie tancerka Ewa Czubińska-Dutka.

Kilka godzin przed rozpoczęciem zabawy prezydent miasta ogłosił w mediach społecznościowych, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Koncert był streamowany na profilu Bielska-Białej na Facebooku.

Sylwester 2021

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwester 2021" podaj

ar, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwester 2021" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.