bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1068

Miasto z nagrodą za "pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom"

W ramach regionalnego gospodarczego zamknięcia roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przyznała honorowe wyróżnienia, pokazujące uznanie środowiska gospodarczego dla samorządów, które wyciągnęły pomocną dłoń do biznesu. Bielsko-Biała zostało zauważone i pokazane jako wzór do naśladowania ze względu na pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom.

Reklama

Miasto z nagrodą za "pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom"
Miasto z nagrodą za "pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom" · fot. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach


Program Samorząd, który wspiera MŚP jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, a jego celem jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

Miasto z nagrodą za "pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom"
Miasto z nagrodą za "pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom" · fot. UM Bielsko-Biała


- W ten sposób chcieliśmy podziękować za pomoc w trudnym czasie. To wcale nie jest powszechne zjawisko, że samorządowcy myślą o tych, dzięki którym właściwie funkcjonują. W momencie, kiedy osiągamy sukcesy, dzielimy się podatkami, jest dobrze; ale gdy potrzebujemy wsparcia, to ta pomoc wydająca się czymś naturalnym, nie jest niestety dla wszystkich oczywista - stwierdził prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymali przedstawiciele władz: Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Pszczyny, Sosnowca i Zabrza. Wyróżnienie w imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odebrał jego zastępca Przemysław Kamiński. - To ważna nagroda, która docenia nasze działania. W tym roku utrzymaliśmy rekordowe inwestycje, powołano radę gospodarczą przy prezydencie, nowe rozwiązania kreujemy z uczelniami wyższymi i biznesem - mówił Przemysław Kamiński.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.