bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1283

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Policjant z bielskiego wydziału prewencji będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał 40-latka, który prowadził osobowe renault, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Reklama

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. Dyżurny kobiernickiego komisariatu został powiadomiony przez będącego w czasie wolnym policjanta wydziału prewencji bielskiej komendy o jadącym ulica Krakowską osobowym renault, którego sposób prowadzenia wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Kierowca renault jechał całą szerokością jezdni, zajeżdżając drogę jadącym z naprzeciwka samochodom.

Policjant w dogodnym momencie zatrzymał kierowcę, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Po sprawdzeniu siedzącego za kierownicą 40-latka policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w związku ze stanem nietrzeźwości został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.