Wiadomości

  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4163

[FOTO] Do bielskich policjantów trafiło 8 nowych radiowozów

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz w Komisariatach Policji w Czechowicach-Dziedzicach i Kobierniach odbyły się uroczyste przekazania nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu. Nowe samochody zostały zakupione z funduszu policji oraz środków lokalnych samorządów.

Do bielskich policjantów trafiło 8 nowych radiowozów
Do bielskich policjantów trafiło 8 nowych radiowozów · fot. Nadesłane przez czytelnika


- Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby. Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne wydarzenie miało skromniejszy niż zwyczajowo przebieg - wyjaśnia asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. To aż 8 nowych pojazdów wartych blisko 900 tysięcy złotych. Są to cztery oznakowane pojazdy marki Kia Sportage, z których dwie zasilą flotę bielskiej „jedynki” i „dwójki”, a dwie trafią do mundurowych z wydziału ruchu drogowego. Do bielskiej drogówki trafiła także oznakowana Toyota Corolla z napędem hybrydowym. Nieoznakowane radiowozy marki Kia Cee’d trafiły do bielskiego wydziału prewencji, wydziału kryminalnego i referatu antynarkotykowego.

W uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami oraz komendanci komisariatów I i II w Bielsku-Białej i naczelnicy wydziałów komendy miejskiej. Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali; Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Marek Rączka i Zastępca Wójta Gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Mariusz Ogłoziński.

Przekazanie nowych radiowozów pod KMP w Bielsku-Białej - 17.12.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Samorządowcy wraz z inspektorem Krzysztofem Herzykiem symbolicznie przekazali kluczyki i dokumenty pojazdów oraz pogratulowali mundurowym nowych radiowozów. W imieniu samorządowców głos zabrał Prezydent Piotr Kucia, który podziękował za dotychczasową współpracę. Wyraził on przekonanie, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa i w tej wspólnocie jest siła, dzięki której mieszkańcy regionu mogą czuć się bezpieczniej. Zapewnił też o zrozumieniu potrzeb bielskiego garnizonu i dalszym wsparciu dla bielskich stróżów prawa. W imieniu policjantów podziękowania złożył naczelnik bielskiej drogówki komisarz Krzysztof Stankiewicz, który dziękując za dotychczasowe wsparcie, wyraził jednocześnie opinie, że to wsparcie jest zobowiązaniem, aby bielscy stróże prawa jeszcze lepiej spełniali swoje obowiązki.

Na podsumowanie uroczystości głos zabrał szef bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk. Podziękował przedstawicielom samorządów oraz bielskiego WORD-u za zaangażowanie i wkład w bezpieczeństwo i porządek publiczny, oraz za regularne wsparcie finansowe, dzięki któremu bielski garnizon Policji jest dobrze wyposażony, policjanci mają coraz lepsze warunki służby. Wyraził, że to między innymi dzięki temu wsparciu policjanci są w stanie lepiej stawać na wysokości stawianych im zadań, także tych wynikających z obowiązków spowodowanych pandemią koronawirusa, takimi jak choćby kontrola ogromnej liczby osób przebywających na kwarantannie.

Przekazanie nowych radiowozów pod Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach
Przekazanie nowych radiowozów pod Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała


Uroczystości przekazania nowych wozów odbyły się także wczoraj w Komisariacie Policji w Kobiernicach (policjantom przekazano tam dwa nowe radiowozy: oznakowany pojazd marki Toyota corolla oraz nieoznakowany marki Kia Cee’d) oraz w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach (tam trafiły trzy nowe radiowozy: dwa nieoznakowane marki Kia Cee’d oraz oznakowana Toyota Corolla z napędem hybrydowym warte w sumie blisko 300 tysięcy złotych).

Radiowozy zostały zakupione z funduszu policji i były współfinansowane przez starostwo powiatowe, miasto Bielsko-Biała, miasto Czechowice-Dziedzice, gminę Wilamowice, Bestwina, Jaworze, Jasienica, Porąbka i Kozy oraz bielski WORD. - Samochody, które wyjechały na ulice Bielska-Białej i miejscowości powiatu bielskiego mają optymalne wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa policjantom, którzy będą pełnili służbę. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby - podsumowuje asp. szt. Roman Szybiak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.