bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 796

Ogromny majątek miasta. Korzysta z usług brokerów ubezpieczeniowych?

Czy miasto korzysta z kompleksowej usługi brokerów ubezpieczeniowych? - pytają w swojej interpelacji do władz miejskich radni Maksymilian Pryga, Karol Markowski oraz Roman Matyja z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej. Jak zauważyli samorządowcy, stolica Podbeskidzka "posiada w swoich zasobach potężny majątek, który z oczywistych względów musi być ubezpieczony".

ratusz, plac ratuszowy
Ogromny majątek miasta. Korzysta z usług brokerów ubezpieczeniowych? · fot. bielsko.info


- Bielsko-Biała posiada w swoich zasobach potężny majątek, który z oczywistych względów musi być ubezpieczony. W skład tego majątku wchodzą obiekty i budynki, znajdujące się pod opieką urzędu, jednostek samorządowych i zakładów budżetowych. Koszty związane z ubezpieczeniem tychże budynków są znaczące dla miasta. Do tego należy doliczyć koszty związane z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej - zwracają uwagę w swojej interpelacji radni Maksymilian Pryga, Karol Markowski oraz Roman Matyja.

Wspomniana grupa radnych klubu Wspólnie dla Bielska-Białej poprosiła władze miejskie o informacje, czy miasto korzysta z kompleksowej usługi brokerów ubezpieczeniowych oraz czy wykorzystuje ono efekt skali posiadanego majątku trwałego. Ponadto samorządowcy zwrócili się także o raport dotyczący polityki ubezpieczeniowej dla miasta Bielska-Białej.

- Urząd Miejski w Bielsku-Białej korzysta z usług firmy brokerskiej Constans Broker - poinformował w odpowiedzi na interpelację Igor Kliś, sekretarz miasta. - Ponadto prowadzona jest obecnie analiza wdrożenia zintegrowanego systemu kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej miejskiego majątku. Wypływające z niej rekomendacje pozwolą na wybór najkorzystniejszego rozwiązania - wyjaśnił Kliś.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.