bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • 18 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1670

"Podwójna moc pomagania" - kiermasz charytatywny w Galerii SFERA

Za nami:

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza 18 grudnia do Galerii SFERA na specjalny Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Tym razem całkowity dochód z kiermaszu trafi do Przystani Ocalenie. Za całą zebraną kwotę organizacja chce zakupić warzywa dla dla około 500 zwierząt (koni, krów, kóz itd.). Zwierzęta te zostały odebrane właścicielom z powodu okrutnego traktowania, przekazane z gospodarstw po zmarłych właścicielach lub wykupione z transportów na rzeź.

Reklama

"Podwójna moc pomagania" - kiermasz charytatywny w Galerii SFERA
"Podwójna moc pomagania" - kiermasz charytatywny w Galerii SFERA · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Wydarzenie może pomóc z podwójną mocą, ponieważ w jedną zbiórkę zostały połączone dwie popularne akcje - "Zabawki ratują zwierzaki" oraz „Książka wspiera bohatera. - Fundacja Przystań Ocalenie odmienia los wielu zwierząt, które dzięki wytrwałości, determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników stowarzyszenia, mogą zacząć nowe życie. Jednak ocalenie od uboju czy uśpienia to często dopiero początek długiej drogi - zwierzęta wymagają opieki, pomocy weterynaryjnej, często leków, a przede wszystkim odpowiedniego pożywienia. Dlatego z pieniędzy zebranych podczas akcji z Galerią SFERA chcemy zakupić dla nich żywność i zawieźć im ją jeszcze przed świętami - mówi Wojciech Owczarz z Fundacji Ekologicznej ARKA, pomysłodawca akcji.

- To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny "Rzecz dla zwierząt", w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety - dodaje prezes ARKI.

Otwórz serce dla potrzebujących zwierząt- Wydarzenie jest organizowane jak zawsze z myślą o tych, którzy bez naszej pomocy nie dadzą sobie rady. Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt w schroniskach i przytuliskach, dlatego jeszcze przed świętami organizujemy wspólnie z Fundacją ARKA akcję będącą połączeniem dwóch popularnych zbiórek. W końcu grudzień to najlepszy czas, by otworzyć swoje serca i pomóc tym, którzy tego potrzebują. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej specjalnej edycji, zarówno dzieci jak i dorosłych - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

"Podwójna moc pomagania" - kiermasz charytatywny w Galerii SFERA
"Podwójna moc pomagania" - kiermasz charytatywny w Galerii SFERA · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Mroźne i długie grudniowe wieczory to doskonała okazja, by przejrzeć półki i szafy, spośród posiadanych rzeczy wybrać choć kilka, które możemy podać dalej i tym samym sprawić komuś radość. Niechciane i porzucone gdzieś w kącie mieszkania przedmioty mogą okazać się bardziej niż użyteczne. Mogą przecież trafić na zbiórkę połączoną z kiermaszem charytatywnym - cykliczne wydarzenie organizowane przez Galerię SFERA wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA. Połączenie dwóch cieszących się ogromną popularnością akcji - „Książka wspiera bohatera” oraz „Zabawki ratują zwierzaki” - dedykowane jest w tym miesiącu wszystkim, którzy szukają nietuzinkowej zabawki, kochają stare książki lub pragną sprawić komuś bliskiemu pożyteczny prezent od serca.

Wszystkie zabawki i książki, które zasługują na to, by dostać drugie życie, można przynieść do Punktu Informacyjnego w Galerii I. Trafią na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w sobotę 18 grudnia w foyer Galerii II, a stamtąd do nowych domów. Co najważniejsze, całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Przystań Ocalenie opiekującej się blisko 500 zwierzętami mieszkającymi w przytulisku dla koni w Ćwiklicach niedaleko Pszczyny.

Wśród podopiecznych Fundacji Przystań Ocalenie znajduje się ponad setka koni, a do tego krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele innych - łącznie blisko 500 zwierząt. Podczas wieloletniej aktywności stowarzyszenie często napotykało szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, jednak wytrwale działa na rzecz poprawy losu zwierząt oraz edukacji w zakresie ich ochrony.

Wydarzenie odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi. Partnerami akcji są Galeria Sfera, Rekopol i Grupa Kęty.

mp / bielsko.info

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.