Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3441

Sukces młodego pianisty z Bielska-Białej na prestiżowym festiwalu

Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej Mateusz Dubiel znalazł się w finale prestiżowego XII Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Artur Rubinstein "in memoriam" w Bydgoszczy. Zajął szóste miejsce. Mateusz obecnie jest uczniem w klasie fortepianu Anny Skarbowskiej. Jego rozwojem artystycznym kieruje również prof. Mirosław Herbowski z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Sukces młodego pianisty z Bielska-Białej na prestiżowym festiwalu
Sukces młodego pianisty z Bielska-Białej na prestiżowym festiwalu · fot. Materiały prasowe organizatora


Zwycięzcą konkursu Arthur Rubinstein in memoriam został Mateusz Krzyżowski. 29 pianistów z 12 krajów świata przesłuchało jury pod przewodnictwem Ewy Osińskiej, składające się z czynnych, koncertujących pianistów: Beaty Bilińskiej, Valentiny Igoshiny i Iana Hobsona. Do finału zakwalifikowano szóstkę, w tym trzech pianistów z Polski.

W trzecim etapie uczestnicy zagrali wybrane koncerty, a towarzyszyła im Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego.

Loading...


Zwycięzca — Mateusz Krzyżowski ma 22 lata i jest studentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu profesor Joanny Ławrynowicz-Just. Drugą nagrodę zdobył Vladimir Acimovic z Serbii, trzecią Koreańczyk Hyo Lee. Miejsce czwarte zajął Zhong Yonghuan z Chin, piąte — Krzysztof Wierciński, a szóste Mateusz Dubiel. Nagroda za szóste miejsce to 4.000 zł sfinansowane przez Marlenę i Waldemara Latoń, właścicieli Polimex-Profil w Solcu Kujawskim.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.