bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1807

Ukrainiec był "osobą niepożądaną na terytorium RP". Został zatrzymany

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Bielsku-Białej Ukraińca, który przebywał w Polsce mimo tego, że widniał w systemie jako "osoba niepożądana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej". Do zatrzymania doszło w piątek, 10 grudnia.

Reklama

Ukrainiec był "osobą niepożądaną na terytorium RP". Został zatrzymany
Ukrainiec był "osobą niepożądaną na terytorium RP". Został zatrzymany · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


10 grudnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dokonywali kontroli legalności pobytu cudzoziemców w Polsce. W jej wyniku na terenie województw śląskiego i opolskiego zatrzymano Gruzinkę, 2 Ukraińców i Turka, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe.

- Do pierwszego zatrzymania tego dnia doszło w Sosnowcu. Funkcjonariusze tamtejszej placówki SG dokonali analizy stempli kontroli granicznej zamieszczonych w paszporcie weryfikowanej obywatelki Gruzji. Okazało się, iż kobieta nie opuściła terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu na terytorium państw obszaru Schengen. Ponadto Wojewoda Mazowiecki rozpatrzył odmownie jej wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy wobec czego kobieta przebywała w Polsce nielegalnie - informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Kilka godzin później funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu w Krasowicach (powiat namysłowski) zatrzymali obywatela Ukrainy, który widniał w systemie jako osoba niepożądana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na tej samej podstawie został zatrzymany kolejny Ukrainiec, tym razem w Bielsku-Białej. W Cieszynie natomiast funkcjonariusze z PSG w Bielsku-Białej zatrzymali obywatela Turcji, który nie posiadał ważnego dokumentu uprawniającego go do pobytu w Polsce - dodała przedstawicielka śląskich strażników granicznych.

Komendanci poszczególnych placówek SG wydali wobec cudzoziemców decyzje zobowiązujące ich do powrotu, w których orzeczono wobec nich zakaz ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen. Wobec jednego z obcokrajowców zostało wszczęte postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.