bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2021
  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2091

Piktogramy na wyświetlaczach poinformują o objazdach autobusów

Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego poinformował, że, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, na wyświetlaczach autobusów wprowadzona została dodatkowa funkcjonalność - oznaczenie piktogramem "strzałki" linii kursujących objazdem.

Reklama

Piktogramy na wyświetlaczach poinformują o objazdach autobusów - 13.12.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM BB


- Dotychczas trasy linii objazdowych oznaczone były na wyświetlaczach zewnętrznych w autobusach tzw. negatywami, które prezentowały numer linii w kolorze czarnym na tle pomarańczowego lub białego kwadratu w zależności od kolorystyki wyświetlaczy. Kolejnym etapem zmian będzie wprowadzenie wyżej wymienionych elementów na wyświetlacze LCD zamontowane w środku pojazdów. Piktogram strzałki został zamieszczony również na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej obok numeru linii kursującej objazdem - informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Na początku tego roku Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego wprowadził nowy wzór formatek rozkładowych "objazdowych", drukowanych na papierze w kolorze żółtym. Dodatkowo - oprócz podstawowych informacji zamieszczonych na podstawowych formatkach rozkładowych, wkomponowane zostały dodatkowe informacje w postaci komunikatu “ZMIANA TRASY” w kolorze czerwonym oraz piktogramu ze strzałką obok numeru linii. Najbardziej istotną zmianą jest jednak oznaczenie przystanków objazdowych w trasie przejazdu linii na tzw. “koralikach” - gdzie dodatkowe przystanki są umieszczone na podkładzie w kolorze żółtym.

- Wprowadzenie przedmiotowych zmian ma na celu przede wszystkim "wizualne" poinformowanie pasażerów o zmianach w rozkładzie jazdy danej linii, w tym w szczególności o zmianie jej trasie przejazdu oraz godzin odjazdów z poszczególnych przystanków - podsumowuje jednostka.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.