bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 417

Zdrowy styl życia to nie tylko lepsze samopoczucie

Materiał partnera:

Zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość aktywności fizycznej - to wszystko ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Właściwie odżywiony organizm, któremu dostarczamy najwyższej jakości witamin i minerałów odwdzięcza nam się znakomitą kondycją. Zdrowy styl życia zapewnia nam jednak zdecydowanie więcej korzyści. Dlaczego warto dbać o swój wygląd i odpowiednio się odżywiać?

Silesia


Dobra dieta jest gwarancją zdrowiaNiewłaściwe skomponowana dieta, w której znaleźć można nadmiar cukru i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, przyczynia się do powstawania wielu chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze czy inne schorzenia układu krwionośnego to tylko niektóre z możliwości, których doświadczają osoby otyłe. Warto zaznaczyć, że bardzo często na początku czujemy się całkiem dobrze i wydaje nam się, że nasz wygląd to tylko problem natury estetycznej. Wraz z biegiem czasu dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia, a stąd niedaleka droga do zachorowania na poważniejsze choroby.

Wbrew powszechnej opinii przy zdrowym odżywianiu nie trzeba spędzać całego dnia w kuchni. Odpowiednia organizacja pracy to podstawa, która pozwala szybko przygotować zdrowe, ale też pyszne w smaku posiłki. Alternatywą jest catering dietetyczny, który umożliwia dostęp do najlepszej jakości produktów w całkiem niezłej cenie - https://timcatering.pl/. Taka dieta pudełkowa to doskonała okazja do przejścia na zdrowe odżywianie dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, a większość dnia spędzają np. w pracy.

Ruch to zdrowieDieta jest podstawą, która zapewnia piękną figurę i dobre funkcjonowanie każdego organizmu. Jeśli zależy nam, by czuć się jeszcze lepiej i pełną sprawność zachować do późnej starości, warto zacząć amatorsko uprawiać jakiś sport. Nie chodzi o to, byśmy nagle zaczęli biegać maratony. Nic z tych rzeczy! Umiarkowana aktywność fizyczna, która trwa przynajmniej 30-40 minut dziennie poprawia nasz metabolizm, pomaga w kontrolowaniu wagi i zapewnia lepsze przyswajanie składników odżywczych.

Ćwiczenia fizyczne poprawiają ukrwienie całego organizmu oraz zapewniają lepsze dotlenienie wszystkich narządów wewnętrznych. To właśnie ruch sprawia, że jesteśmy odporniejsi na sezonowe infekcje, ale też bardziej wytrzymali i mniej podatni na zmęczenie. Odpowiednia ilość aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na samopoczucie i poprawia nastrój.
Pamiętajmy, że aktywność fizyczna jest podstawowym elementem życia człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie kształtować mięśnie i poprawiać naszą wydolność. Na aktywność ruchową powinniśmy decydować się każdego dnia. Udowodniono, że umiarkowany wysiłek fizyczny stosowany 5 razy w tygodniu znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.

Odpowiednie połączenie diety i ćwiczeń na świeżym powietrzu, zapewni nam lepszą jakość życia na każdym jego etapie. Nie ważne czy posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie, czy zdecydujemy się na coraz popularniejszy catering dietetyczny, który jest bardzo zdrowy, a dodatkowo wygodny - jeśli połączymy go z odpowiednią dawką ruchu, będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem i znakomitym samopoczuciem każdego dnia.