Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4430

Segregacja w bielskich teatrach? Jest pismo Konfederacji Bielsko-Biała

Do prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego oraz do dyrektorów Teatru Lalek Banialuka oraz Teatru Polskiego trafiły pisma klubu Konfederacji Bielsko-Biała w sprawie "pewnej formy segregacji ludzi, poprzez wymaganie od widzów składania oświadczeń na temat szczepień". Bielska Konfederacja wniosła o "natychmiastowe wycofanie się z opisanych praktyk".Pismo dotyczy działań dwóch bielskich teatrów - Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka - które wprowadziły limity w maksymalnych obłożeniach na widowniach. Od 1 do 17 grudnia wynoszą one 50% miejsc. Co ważne, limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

Loading...


Loading...


- W związku z informacją zamieszczoną na profilach facebook’owych Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka, które mówią o wprowadzeniu w podległym Panu instytucjach pewnej formy segregacji ludzi, poprzez wymaganie od widzów składania oświadczeń na temat szczepień, w imieniu mieszkańców i Klubu Konfederacji Bielsko-Biała wnosimy o natychmiastowe wycofanie się z tych działań - czytamy w piśmie bielskiego klubu Konfederacji.

- Po pierwsze nie ma w tej chwili rozwiązań prawnych, które obligowałyby do wprowadzania tego typu procedur. Prace w tym zakresie w parlamencie dopiero trwają. Po drugie wciąż obowiązuje tajemnica lekarska i pracownicy podległych miastu instytucji nie mają prawa wymagać tego typu informacji od mieszkańców. Po trzecie wreszcie gromadzenie i przetwarzanie tego typu informacji o widzach odwiedzających w/w Teatry w sposób ewidentny są naruszeniem przepisów RODO dotyczących ochrony danych osobowych, narażają podległe Panu instytucje na administracyjne kary finansowe, które są nakładane przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - dodają działacze Konfederacji Bielsko-Biała, którzy w imieniu mieszkańców i Klubu Konfederacji Bielsko-Biała wnieśli o "natychmiastowe wycofanie się z opisanych praktyk i zaprzestanie działań niezgodnych z prawem, a uzasadnianych wyłącznie polityczną poprawnością i medialną narracją".
Segregacja w bielskich teatrach? Jest pismo Konfederacji Bielsko-Biała
Segregacja w bielskich teatrach? Jest pismo Konfederacji Bielsko-Biała · fot. Konfederacja Bielsko-Biała


Pisma zostały także wysłane do dyrektorów dwóch wspomnianych instytucji. Klub Konfederacja Bielsko-Biała uruchomił także zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego "Stop segregacji sanitarnej w Bielsku-Białej". Do czasu napisania tego artykułu podpisało się pod nią 405 osób. Petycja dostępna jest tutaj. Specjalne pismo trafiło również do prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Strzecha, który planuje wprowadzić zakaz wstępu dla członków spółdzielni Strzecha podczas spotkania opłatkowego.

Do sprawy będziemy wracać.

Lider bielskiej Konfederacji, Bronisław Foltyn, oświadczył również na swoim profilu na Faceboku, że jako właściciel trzech lokali gastronomicznych nie będzie dostosowywał się do limitów klientów, którzy mogą przebywać w kawiarniach czy restauracjach.

Loading...

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj