bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 548

Gadżety reklamowe - warto o nich pamiętać, planując budżet na kolejny rok!

Materiał partnera:

Każda większa firma sporządza budżet na kolejny rok prowadzenia działalności. Budżet ten można określić swego rodzaju planem finansowym, w którym ujęte są zarówno przychody, jak i wydatki. Najczęściej sporządza się go w pewnych kategoriach, a jedną z nich jest reklama. Wyszczególniając poszczególne jej pozycje, nie zapominajmy o gadżetach reklamowych. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Gadżety reklamowe - warto o nich pamiętać, planując budżet na kolejny rok!


Ile wydamy na reklamę?Sporządzenie budżetu ma za zadanie określić, ile w danym roku firma wyda na reklamę. W budżecie powinno znaleźć się miejsce nie tylko na wydatki, które związane będą z reklamą internetową czy medialną, ale również na te związane z zakupem gadżetów reklamowych. W praktyce koszty te są o wiele niższe, niż wydatki, jakie musimy ponieść na inną formę reklamy. Nie warto jednak o nich zapominać. Dlaczego? Ponieważ reklama internetowa tafia jedynie do konkretnego odbiorcy. Reklama medialna, w prasie czy w telewizji, co do zasady, również. Zupełnie inną formą promocji są gadżety reklamowe, które trafiają do ogółu. Przykładem mogą być torby reklamowe wielokrotnego użytku, które widzimy dosłownie wszędzie - w sklepach, na ulicach, w autobusie czy na uczelni. Napisy na nich są wyraziste, dlatego dostrzegamy je nawet z dalekiej odległości. Co więcej, kolorowa grafika zwykle przykuwa nasz wzrok. Korzyści, jakie przyniesie nam zakup gadżetów reklamowych, trudno jest oszacować. Niemniej jednak dzięki nim zwiększamy szansę na to, że nasza marka zostanie zauważona nawet przez osoby, które nigdy dotąd o nas nie słyszały. 

Jakie gadżety wybrać?Planując budżet reklamowy, nie warto skupiać się wyłącznie na oszczędnościach. Faktem jest, iż na reklamę w sumie wydajemy naprawdę sporo, dlatego też nic dziwnego, że koszty te chcemy w jak największym stopniu ograniczać. Dodatkowo ciężko jest nam jednoznacznie stwierdzić, jaka forma reklamy rzeczywiście pozwala nam pozyskać nowych klientów, a więc innymi słowy, która z nich jest naprawdę opłacalna. Jeśli zależy nam na tym, aby nieco uszczuplić nasz budżet reklamowy, to wybierzmy nieco tańsze gadżety. W ich roli doskonale sprawdzą się długopisy reklamowe. Jeden długopis kosztuje zaledwie kilka groszy, natomiast na co dzień korzystają z nich zarówno pracownicy firmy, jak i osoby, w których ręce trafią one zupełnie przypadkowo. Innym przykładem niskobudżetowego gadżetu może być wspomniana wyżej torba, a także niewielkich rozmiarów notes. Organizując imprezę firmową bądź biorąc udział w targach branżowych, warto dodatkowo postawić na balony oraz odzież reklamową. Doskonałym pomysłem będą gadżety antycovidowe, czyli na przykład maseczki ochronne bądź długopisy antybakteryjne, które nie kosztują wiele więcej, niż zwykłe modele. Pandemia, zgodnie z prognozami ekspertów, nie skończy się zbyt szybko, dlatego prawdopodobnie pracownicy naszej firmy będą musieli dłużej nosić maseczki - dobrze, aby miały one logo firmowe.

Gadżety z wyższej półkiJeśli naszym głównym celem nie jest generowanie oszczędności, to możemy zdecydować się na gadżety reklamowe z tak zwanej wyższej półki. Chodzi tutaj o nieco droższe akcesoria, które mogą w jeszcze lepszy sposób przyczynić się do promowania naszej marki. Co warto wybrać? Postawmy na przykład na parasole z logo naszej firmy bądź zegary, które nie tylko mogą zawisnąć na ścianach w pokojach biurowych, ale również stanowić niebanalny prezent dla ważniejszych kontrahentów. Warto zastanowić się też nad zakupem leżaków reklamowych - mogą one na przykład stanąć przed siedzibą firmy, jeśli do naszej dyspozycji pozostaje pas zieleni. Jeżeli nie mamy możliwości postawienia ich u siebie, to zawsze możemy nawiązać współpracę z okolicznymi barami bądź restauracjami, którym za darmo dostarczymy leżaki. Te zaś będą promować naszą markę przez całą wiosnę, lato, a nawet na początku jesieni. Pamiętajmy, że gadżety reklamowe, nawet te nieco droższe, i tak są o wiele tańszą formą promocji, niż reklama internetowa, w prasie czy w mediach. Dlatego też, w miarę możliwości, pozwólmy sobie i na te nieco tańsze, i na takie, które kosztują więcej, lecz naprawdę robią wrażenie.