bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 627

Jakie są aktualne trendy w cenach złomu srebra?

Materiał partnera:

Srebro jest jednym z metali szlachetnych, które są doskonałymi przewodnikami ciepła i elektryczności. Ze względu na swoje cenne właściwości surowiec ten znajduje zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle, a nawet w medycynie. Recykling srebra to zadanie, które pozwala na ponowne wykorzystanie tego metalu przy jednoczesnym zachowaniu jego nieodnawialnych złóż.

Silesia


Co to jest srebro?Srebro to metal szlachetny, którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "Argentum", co w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "błyszczący". Określenie to nie wzięło się znikąd, gdyż srebro jest jednym z najbardziej błyszczących metali, co wpływa na jego zastosowanie np. w jubilerstwie. Ze względu na swoje cenne właściwości wynikające z doskonałego przewodzenia ciepła i elektryczności, jego zastosowanie jest znacznie szersze. Co ciekawe, srebro jako metal ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, stąd jego częste zastosowanie w sektorze medycznym.

Ocena srebra przez stellmet.pl zależy od próby metalu. Badając surowiec za pomocą specjalnego aparatu, spektrometru, można określić ilość czystego srebra zawartego w danym stopie. W praktyce, im niższa próba, tym twardszy metal, gdyż czyste srebro jest bardzo miękkim materiałem. Istnieją 4 klasy srebra: 925, 875, 830 i 800.

Skąd można pozyskać srebro?Srebro jest stosunkowo powszechnym metalem, z którego wykonuje się biżuterię, narzędzia i specjalistyczny sprzęt. Ponieważ naturalne źródła tego surowca nie są odnawialne, wiele firm pozyskuje go z odpadów przemysłowych. Przyjmują srebro o dowolnej próbie, dzięki czemu jego odzysk w procesie recyklingu jest bardziej efektywny. Firmy skupujące mogą sprzedać srebrną biżuterię, wyroby ze srebra, srebrne przedmioty, druty, kontakty, puszki oraz urządzenia, z których będzie odzyskiwany metal.

Właściwości i zastosowanie srebraSrebro jest jednym z metali, który doskonale przewodzi energię elektryczną i cieplną. Jednocześnie jest niezwykle błyszczący i plastyczny. Jak już wspomniano, posiada również właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co stanowi wyjątek wśród innych popularnych surowców o szerokim zastosowaniu.

Srebro wykorzystuje się:
  • w elektronice - metal bardzo dobrze przewodzi prąd, a jednocześnie nie ma tendencji do korodowania, co czyni go doskonałym materiałem na styki,
  • w jubilerstwie - stopy srebra są jednym z najpopularniejszych materiałów na biżuterię, ale także na sztućce, naczynia i niektóre przedmioty codziennego użytku,
  • do lutowania - lut srebrny jest doskonały do łączenia ze sobą surowców,
  • do produkcji sprzętów medycznych - właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne zwiększają bezpieczeństwo pacjentów.


Ile kosztuje srebro?


Ma na to wpływ aktualna sytuacja gospodarcza na świecie. Cena odpadów srebra zależy również od wartości samych odpadów. Im jest on wyższy, tym więcej możesz zarobić.

Ostateczna cena zależy jednak od kursu srebra, wagi złomu i jego jakości. Aby to ustalić przed zakupem, przeprowadza się badanie spektrometryczne w celu określenia próbki surowca. Pozwala to na ocenę ilości czystego srebra zawartego w sprzedawanym złomie.