bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 526

Piaskarka - jak wybrać najlepszą?

Materiał partnera:

Odpowiedni sprzęt jest kluczowy, jeśli chodzi o piaskowanie. W końcu to właśnie on pozwala na wykonanie pracy w najlepszy możliwy sposób. Dlatego tak ważne jest, aby urządzenia piaskujące zapewniały wysoką wydajność. Dowiedz się więc, jak wybrać najlepszą piaskarkę i jakie cechy powinna posiadać.

Silesia


Jakie są rodzaje piaskarek?Wybierając piaskarkę, należy zacząć od wyboru odpowiedniego typu. Do wyboru jest kilka opcji, więc możesz wybrać wariant, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Piaskarki kabinowe

Należy pamiętać, że piaskarki kabinowe nie są zbyt mobilne. Pozwala to jednak na obróbkę bardzo małych elementów. Zazwyczaj są one stosowane do detali o wadze od 100 do 300 kg. Również możliwość pracy z różnymi materiałami ściernymi jest wielką zaletą, co jest bardzo ważne dla Ciebie, jeśli chcesz używać tego sprzętu w swojej firmie. Po drugie, wielofunkcyjna piaskarka pozwoli Ci wykonać jeszcze więcej pracy. Modele te można znaleźć na stronie: blastech.pl/produkty/piaskarki

Piaskarki wodne

Ten typ szlifierki jest stosowany głównie do czyszczenia karoserii samochodowych, części z tworzyw sztucznych i materiałów cienkościennych. Ten typ piaskarki jest również dość łatwy w użyciu i bezpieczny. W nowoczesnych modelach możliwa jest również praca w trybie sucho-mokro. Należy również zwrócić uwagę na to, że w przypadku maszyny waterjet istotna jest pojemność zbiornika na ścierniwo. Ogólnie rzecz biorąc, pojemność zaczyna się od 70 i wzrasta do 230 litrów.

Piaskarki syfonowe

Jeśli potrzebujesz naprawdę mobilnej piaskarki lub po prostu szukasz piaskarki, z którą możesz się uczyć, wybierz model syfonowy. Tego typu sprzęt można łatwo przetransportować w dowolne miejsce, a przy tym nie zapłacimy za niego zbyt wiele. Ponadto piaskarki syfonowe posiadają zbiornik na ścierniwo, jego pojemność nie jest zbyt duża, bo wynosi do 180 litrów. Należy również zauważyć, że dla małych firm najlepsze rezultaty daje oczyszczarka o wydajności około 55 barów.

Jakie funkcje powinno mieć urządzenie do piaskowania?Jeszcze przed wyborem piaskarki, zastanów się nad tym, do jakich prac chcesz ją wykorzystywać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci ustalić, które funkcje mają dla Ciebie największe znaczenie. Nie wiesz, jakie parametry są najistotniejsze? Zatem koniecznie zwróć uwagę na wymienione przez nas elementy.

Zanim wybierzesz piaskarkę, zastanów się, do jakich prac chcesz ją wykorzystać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci określić, które funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Nie wiesz, które parametry są najważniejsze? Następnie nie zapomnij spojrzeć na cechy, które wymieniliśmy.

Kompresor

Nie zapominajcie, że kompresor jest jednym z najważniejszych elementów, który decyduje o tym, jak będziecie pracować z daną bronią. Jeśli chcesz używać go w firmie, powinieneś wybrać kompresor o pojemności zbiornika co najmniej 200 litrów. Gwarantuje to sprawną pracę.

Tempo pracy piaskarki

Kolejnym ważnym parametrem oczyszczarki jest jej prędkość robocza: optymalnie powinna ona wynosić 4000-5000 l/m.

Ciśnienie

Podczas pracy z piaskarką bardzo ważne jest ciśnienie, jakie zapewnia urządzenie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze są wysokowydajne kompresory śrubowe o ciśnieniu co najmniej 6 barów. Te parametry sprzętu niewątpliwie wpłyną pozytywnie na tempo i wydajność pracy.