Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • wyświetleń: 777

Biuro rachunkowe a RSS, czyli informatyka wchodzi do księgowości

Materiał partnera:

Trudno wyobrazić sobie księgowego bez dostępu do bieżących, stale aktualizowanych informacji. Ów "głód informacji" uwypukla się zwłaszcza w przypadku dużych kancelarii podatkowych, które specjalizują się w wielu różnych zagadnieniach prawnych i podatkowych. Kanały RSS to dość stary, ale i sprawdzony sposób, by tą lukę informacyjną wypełnić i to w stosunkowo krótkim czasie.

Linkhouse


Skomplikowane życie księgowegoNie jest tajemnicą, że księgowy jest osobą o ponadprzeciętnej wiedzy dotyczącej kwestii rozliczeń podatkowych, rejestrowania zdarzeń gospodarczych, a także prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety, posiadana przezeń wiedza musi ulegać stałej aktualizacji. Jak wiadomo, sprawdzonym źródłem danych jest rzecz jasna Internet. Niemniej, przeglądanie wielu stron WWW wiąże się ze sporą stratą czasu, co - z punktu widzenia księgowego - jest niedopuszczalne. Alternatywą dla tej metody pozyskiwania informacji są specjalne kanały RSS, które (jak pewnie większość osób wie) oznaczone są specjalnym, pomarańczowym znaczkiem.

Jak działa RSS?Chcąc skorzystać z zasobów danych w ramach RSS, należy posiadać specjalny czytnik tego formatu informacji. Bez obaw, jest on dostępny w praktycznie każdej, popularnej przeglądarce internetowej! Zasada jego działania jest bardzo prosta: mieści on w sobie pobrane w kanałów RSS pliki, które następnie udostępniają użytkownikowi zasoby wybranych stron. Oczywiście całość jest wzbogacona przez zwięzłe nagłówki, które informują o zawartości każdej ze stron. Dzięki temu księgowy może dość łatwo zapoznać się ze wszystkimi interesującymi go zmianami i - co ważne - nie musi przeznaczać na to co najmniej kilkudziesięciu minut dziennie (jeśli nie więcej).

Przyszłość współpracyProfesjonalne biuro rachunkowe może skorzystać z jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań. Mowa tu rzecz jasna o różnego rodzaju aplikacjach RSS, które - po pobraniu na komputer - zapewniają możliwość kompleksowego zarządzania informacją i to również pod kątem zdefiniowanych wcześniej słów kluczowych. Aplikacje te są na ogół dostępne w Internecie za darmo, oferując całkiem rozsądny pakiet opcji dodatkowych. Z kolei z punktu widzenia klienta, biuro rachunkowe korzystające z takich narzędzi jest dużo bardziej wiarygodnym i elastycznym partnerem, który zawsze ma dostęp do wszystkich najważniejszych informacji.

Podsumowując, szybki dostęp do danych, to jedno z najważniejszych kryteriów, w oparciu o które warto wybierać najlepsze biuro rachunkowe do późniejszej współpracy.