bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2113

Most nad potokiem już gotowy. To prezent od drogowców na mikołajki

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotował kierowcom prezent mikołajkowy. 6 grudnia kierowcy pojadą już po zmodernizowanym moście w ul. Warszawskiej dwoma jezdniami.

Reklama

most
Most nad potokiem już gotowy. To prezent od drogowców na mikołajki · fot. MZD Bielsko-Biała


Jedne z ostatnich utrudnień drogowych w centrum miasta odchodzą powoli w przeszłość. W najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, Miejski Zarząd Dróg planuje oddać do użytku wschodnią jezdnię ul. Warszawskiej, biegnącą po nowym moście nad potokiem Starobielskim. Przy okazji tego remontu wielu mieszkańców dowiedziało się o tym, że w tamtym rejonie w ogóle istnieje most.

Kilka dni temu drogowcy położyli na ulicy Warszawskiej wierzchnią warstwę asfaltu, stąd decyzja o przywróceniu ruchu na obu jezdniach. Ostatnim elementem pozostałym do wykonania będą prace brukarskie na wyspie oddzielającej pasy ruchu. Drogowcy chcą się z nimi uporać w najbliższych dniach, jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Aby zapewnić bezpieczeństwo ekipy brukarskiej, na kilka dni wewnętrzne pasy będą wyłączone z ruchu. Po tym etapie zniknie ostatnie uciążliwe zwężenie związane z budową mostu nad potokiem Starobielskim, a ruch samochodowy na ul. Warszawskiej zdecydowanie zyska na płynności.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.