bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1408

Pożar domku letniskowego w Hałcnowie

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło w poniedziałek wieczorem pożar domku letniskowego w Bielsku-Białej przy ulicy Jowisza. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Reklama

pożar
Pożar domku letniskowego w Hałcnowie · fot. OSP Hałcnów


Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, w ogniu stał drewniany domek letniskowy pokryty blachą. Od właściciela uzyskano informację, że w środku nie ma osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody, jeden do wnętrza budynku, a drugi z zewnątrz.

Żeby ratownicy mogli dotrzeć do zarzewi ognia, konieczne było zdjęcie znacznej części poszycia dachowego. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych. Tlące się elementy sukcesywnie przelewano wodą i wynoszono na zewnątrz obiektu. Wnętrze domku oddymiono i przewietrzono. Na miejscu pożaru przez godzinę pozostał zastęp OSP celem dozorowania.

W wyniku pożaru spaleniu uległa duża część dachu oraz wnętrze budynku wraz z wyposażeniem. Działania zakończono o godz. 21:12. W działaniach oprócz jednostek z PSP, wzięły udział zastępy z OSP Hałcnów, OSP Komorowice Krakowskie oraz Wojskowa Straż Pożarna.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.