bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3305

Zastępca prezydenta za kółkiem "elki". Testował tor manewrowy

30 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowano powstanie szkoły nauki jazdy i toru manewrowego. Symboliczną wstęgę trzymaną przez zastępcę prezydenta Piotra Kucię i dyrektora szkoły Janusza Bereka przecięli uczniowie Samochodówki.

Reklama

tor manewrowy
fot. UM Bielsko-Biała


Pierwszy przejazd egzaminacyjny z wynikiem bardzo dobrym przejechał zastępca prezydenta Piotr Kucia. - Za naszych szkolnych lat zapisanie się na kurs i zrobienie prawa jazdy było marzeniem, które bardzo trudno było zrealizować. Teraz młodzież tej szkoły będzie miała taką możliwość w swojej placówce. Są tutaj odpowiednie warunki, a i nazwa szkoły zobowiązuje - podkreślał zastępca prezydenta Piotr Kucia.

W bielskim Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących przygotowania do uzyskania prawa jazdy rozpoczynają się tak naprawdę w drugiej klasie.

tor manewrowy
fot. UM Bielsko-Biała


- Mamy obecnie pięć kierunków, na których uczniowie mogą zdobywać uprawnienie do kierowania pojazdami kategorii B. Wyższe kategorie na razie uczniowie zdobywać będą poza szkołą. Dzięki zgodzie władz miasta poszerzyliśmy swoją ofertę i będziemy mogli ułatwić zdobywanie tych dodatkowych kwalifikacji naszym uczniom na terenie szkoły - informował dyrektor ZSSiO w Bielsku-Białej Janusz Berek.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.