Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1355

Poszukiwany przez sąd wpadł jadąc na "podwójnym gazie"

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 46-latka, który prowadził osobowego mercedesa, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że był poszukiwany przez sąd za swoje wcześniejsze występki i ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem mundurowi patrolowali okolicę bielskiego Hałcnowa. Na ulicy Małgorzaty Szewczyk zauważyli osobowego mercedesa, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu 46-letniego bielszczanina w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd. Miał do odsiadki karę 3 miesięcy pozbawienia wolności i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Został zatrzymany. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.