bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2021
  • wyświetleń: 973

Przygotuj pupila na sylwestra. E-poradnik bielskiego schroniska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

E-poradnik o tym, jak przygotować pupila na sylwestra i zmniejszyć jego lęk przed fajerwerkami, opublikowało Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Autorką tekstu do publikacji jest certyfikowana behawiorystka zwierzęca Katarzyna Gruszczyk.

eporadnik


Zwierzęta generalnie nie lubią głośnych dźwięków, które w warunkach naturalnych zawsze zwiastują zagrożenie. Instynktownie starają się oddalić od ich źródła. Okazywanie niepokoju oraz szukanie bezpiecznego schronienia jest naturalną reakcją każdego zwierzęcia.

- W ciągu roku zdarzają się sytuacje, kiedy mamy do czynienia z ogniami sztucznymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla Ciebie i Twoich czworonożnych podopiecznych to trudny czas. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny przewodnik zawierający wskazówki, w jaki sposób przygotować zwierzęta na huczne obchody sylwestrowej nocy. Pamiętaj, że poprzez odpowiednie wsparcie z Twojej strony oraz modyfikacje środowiska możesz znacząco poprawić komfort psychiczny Twojego przyjaciela i obniżyć towarzyszący mu wtedy stres - czytamy we wstępie do poradnika.

W dalszej części e-poradnika autorka przytacza i szczegółowo opisuje konkretne wskazówki, które pomogą złagodzić poziom niepokoju zwierząt.

E-poradnik do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj