bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 928

Jak stworzyć dobre wideo reklamowe?

Materiał partnera:

Dobra reklama musi być interesująca, w pozytywny sposób przedstawić produkt czy usługę, a przy tym umiejętnie grać na emocjach osób, które będą ją oglądać. Filmy reklamowe i promocyjne wbrew pozorom nie jest łatwo stworzyć. O czym warto pamiętać, by stworzyć dobre wideo reklamowe?

Linkhouse


Kilka słów o reklamach telewizyjnychJeśli chodzi o reklamy, to produkcja filmowa nie jest prosta nawet pomimo tego, że składają się one zaledwie z trzech elementów:
  • obrazu, który jest najważniejszą częścią całej reklamy, gdyż to właśnie on ma największy wpływ na odczuwane przez widza emocje;
  • słów - tu zasada jest bardzo prosta. Im obraz jest bardziej złożony i skomplikowany, tym w dobrej i skutecznej reklamie powinno być ich mniej. Należy mieć na uwadze również dostosowanie ilości słów do tempa wyświetlania reklamy. Reklama w telewizji powinna mieć również dobre, zapadające w pamięć hasło reklamowe;
  • efektów dźwiękowych, które wbrew pozorom mają istotny wpływ na to, w jaki sposób reklama jest odbierana (a to w dużym stopniu przekłada się na skuteczność jej oddziaływania). Ścieżka dźwiękowa musi być tak dobrana, by stwarzała pozytywną aurę wokół produktu.


Obecnie produkcja spotów reklamowych to bardzo szerokie i różnorodne pojęcie. Możemy obserwować zarówno reklamowe widea, jak i animacje czy slajdery. Część z nich ma charakter humorystyczne, inne są stworzone w tonie poradnikowym, a jeszcze inne demonstracyjnym czy rekomendującym.

Dobra reklama w telewizji charakteryzuje się dużą siłą oddziaływania na odbiorcę, oczywiście tylko w tych przypadkach, w których dźwięk i wizja są ze sobą idealnie zsynchronizowane. Filmy reklamowe i promocyjne, jeżeli są ciekawe i starannie przemyślane mogą trafić do naprawdę bardzo szerokiej grupy odbiorców.

O czym należy pamiętać, by stworzyć dobrą reklamę?Osoby, które zajmują się produkcją spotów reklamowych muszą być przede wszystkim kreatywne i posiadać otwarty umysł. Oczywiście musi też pamiętać o tym, by stworzyć odpowiednią historię - ciekawą, treściwą i niezbyt długą. Ważne jest również wybranie dobrej i wiarygodnej obsady oraz miejsca, w którym dana reklama powstanie. Przed realizacją przedsięwzięcia należy stworzyć także scenariusz i wybrać jego realizatora. Dopiero gdy te wszystkie punkty zostaną wypłonione, może ruszyć pełną parą produkcja spotu reklamowego.

Przy tworzeniu scenariusza w dużej mierze należy skupić się nie tylko na przekazie, jaki ma nieść reklama, ale również na grupie docelowej do której ma zostać skierowana. Jak łatwo się domyślić, zupełnie inny wydźwięk będzie miała reklama dla seniorów, a nieco inna skierowana do młodych ludzi. Czasem stworzenie reklamy może być naprawdę bardzo trudne, szczególnie w przypadku, gdy reklamowany produkt w zasadzie nie wyróżnia się niczym na tle licznej konkurencji. Tu należy liczyć na bardzo dużą kreatywność twórcy, który stworzy ciekawą i przyciągającą reklamę, odnoszącą się do unikalnej propozycji sprzedaży (USP). Jeżeli będzie interesująca, duża część odbiorców będzie ją z nim kojarzyła i być może przez sentyment do interesującej reklamy dokona zakupu prezentowanej rzeczy.

Produkcja spotów reklamowych wymaga również analizy konkurencji. Nikt nie lubi oglądać kliku takich samych reklam następujących po sobie. Dlatego podpatrując innych należy wyciągać wnioski i starć się wyróżnić czymś innym, ciekawszym na ich tle. Skuteczna reklama to reklama starannie przemyślana, która ma jasny cel i prosty, interesujący przekaz.