bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 1098

Duży parking, dobra komunikacja, kompetentna obsługa - takie jest lotnisko Katowice-Pyrzowice

Materiał partnera:

Katowice-Pyrzowice to lotnisko, z którego korzystają przede wszystkim mieszkańcy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez platformę rezerwacyjną FRU.PL, podróżni chwalą port za dobrą komunikację z okolicznymi miastami, duży parking oraz kompetentną obsługę.

Gdzie Polacy najczęściej rozpoczynają swoją podróż lotniczą?Na przełomie września i października 2021 roku portal FRU.PL przeprowadził sondaż, który miał na celu wyłonić najbardziej atrakcyjne lotniska w Polsce. Przy ocenie portów lotniczych ankietowani punktowali m.in. czystość, oznakowanie, zaopatrzenie gastronomiczne, warunki na parkingu, komunikację z najbliższymi miastami oraz kompetencje personelu. Lotnisko im. Wojciecha Korfantego w Katowicach-Pyrzowicach zajęło drugie miejsce, tuż za portem lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 12,5% ankietowanych przyznało, że właśnie z lotniska w Katowicach korzysta najczęściej. Pełne podsumowanie wyników ankiety można znaleźć na stronie serwisu: [url=]https://blog.fru.pl/polskie-lotniska-co-sadza-o-nich-nasi-uzytkownicy/https://blog.fru.pl/polskie-lotniska-co-sadza-o-nich-nasi-uzytkownicy/[/url].

Parking, komunikacja, miła obsługa - największe atuty lotniska w KatowicachPort lotniczy w Katowicach-Pyrzowicach zajmuje trzecie miejsce - za Warszawą i Krakowem - pod względem liczby obsłużonych pasażerów oraz wykonanych operacji krajowych i międzynarodowych. W pierwszym kwartale 2021 roku obsłużono tu 66962 osób podróżujących do wielu europejskich miast liniami takimi jak LOT, Wizz Air czy Ryanair.

Sondaż przeprowadzony dla portalu FRU.PL wskazuje, że największe atuty lotniska w Katowicach to:
  • duży parking - w jego skład wchodzą trzy parkingi strzeżone i niestrzeżone. Łącznie jest tu 6748 miejsc parkingowych, które można wygodnie zarezerwować online;
  • dobra komunikacja - na lotnisko można dojechać autobusem z Katowic, Bytomia, Tych, Zabrza, Piekar Śląskich czy Gliwic. Przy porcie funkcjonuje też wypożyczalnia samochodów;
  • miła obsługa - podróżni doceniają lotnisko w Katowicach także za jakość obsługi naziemnej w terminalach, podczas kontroli i w punktach usługowych.


Katowice-Pyrzowice na tle innych lotniskChoć w swoich kategoriach port lotniczy im. Wojciecha Korfantego pozostaje bezkonkurencyjny, istnieją obszary, w których ustępuje innym lotniskom. Estetyka i czystość tutejszych terminali została określona jako przeciętna (pod tym względem przodują Warszawa i Kraków). Respondenci portalu FRU.PL zwrócili też uwagę na wysokie ceny w punktach usługowych i gastronomicznych w Katowicach-Pyrzowicach.

Wspomniany sondaż wyłonił także zwycięzców w innych kategoriach. Pod względem czystości, oznakowania i kompetentnej obsługi wyróżniają się lotnisko Fryderyka Chopina i port Kraków-Balice. Warszawa przoduje pod względem komunikacji, ponieważ do centrum miasta można dostać się autobusem miejskim lub szybką koleją miejską.

Portal FRU.PL zajmuje się wyszukiwaniem najtańszych połączeń lotniczych i rezerwacją biletów. Jego klientami są podróżnicy, którzy znają polskie lotniska i potrafią wskazać ich mocne i słabe strony.