bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 787

Górskie krajobrazy na ścianach Twojego mieszkania

Materiał partnera:

Góry budzą w nas podziw oraz respekt. Zmienna pogoda na górskich szlakach jest nieprzewidywalna, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tych obszarów. Nie da się ukryć, że urok gór docenili artyści - tworząc na ich temat poematy, opowieści, teksty piosenek, a także malując obrazy czy fotografując krajobrazy. Górskie klimaty doceniane są również we współczesnej sztuce. Nic więc dziwnego, że znalazły swe miejsce w aranżacjach wnętrz. Górskie zdjęcia na płótnie to ponadczasowa i uniwersalna dekoracja, która zachwyci nie tylko fanów wypraw po górach. Gdzie się sprawdzą tego typu rozwiązania aranżacyjne?

Whitpress


Obraz na płótnie z górskim krajobrazem - dlaczego warto?Góry wielu osobom kojarzą się z czymś magicznym, tajemniczym, wyjątkowym. Nic więc dziwnego, że tak staramy się przenieść ten „klimat” do wnętrz swoich mieszkań. Zdobywanie szczytów porównywalne jest do walki ze swoimi słabościami. Niewątpliwie każdy kolejny progres to powód do szczęścia czy dumy. Górskie krajobrazy zachwycają i wprawiają w zadumę. Podczas wędrówek po szlakach odrywamy się od codzienności i nie myślimy nad tym, co na co dzień zajmuje nasze myśli. Góry to dla wielu osób nie tylko pasja, ale również miłość. Tam zostawiają swoje serce.

Co zatem zrobić, aby móc, chociażby część tych gór zabrać ze sobą do domu? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Ciekawym rozwiązaniem, które nie tylko przeniesie górski klimat, ale również ożywi wnętrze, są obrazy na płótnie z górskim krajobrazem. Możemy zdecydować się na lokalne widoki, takie jak panoramę Beskidu Śląskiego czy Małego w pobliżu Bielsko-Białej.

Whitpress


Odpowiednim wyborem mogą być również obrazy, które przedstawiają Tatry. W zachwyt wprawi górujący nad otoczeniem Giewont, Hala Gąsienicowa czy też Morskie Oko na tle łańcucha górskiego.

Takie zdjęcie na płótnie z górskim „duchem” na ścianie zakomunikuje Twoim gościom, że kochasz góry oraz że są one w jakiś sposób Ci bliskie. Takie spojrzenie na grafikę przedstawiającą ukochane widoki z pewnością da chwilę wytchnienia, jednocześnie ciesząc Twoje oko i przywołując pozytywne wspomnienia. Przebywając w domu, będziesz mógł, chociaż na chwilę przenieść się w miejsce, które sobie szczególnie cenisz. Czy to nie przyjemnie budzić się we wnętrzu, które związane jest z jakąś z twoich pasji?

Obrazy na płótnie, o czym często wspominane jest na blogach, doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu - salonie, sypialni, przedpokoju czy jadalni. Co więcej, zdjęcia z górskimi krajobrazami to idealna kompozycja do wnętrz zachowanych w stylu nowoczesnym, tradycyjnym czy skandynawskim. Z pewnością świetnie będą prezentować się w pomieszczeniach, w których dominują barwy ziemi. Takie obrazy na płótnie nie tylko będą elementem dekoracyjnym, ale również ciekawie uzupełnią całą kompozycję. Nietypowe ujęcie nada niebanalności. Nie da się ukryć, że grafiki, na których obok gór ważną rolę odgrywa błękit nieba, przełamią monotonię wnętrza. Nie ograniczaj się jednak - z pewnością znajdziesz obraz, którego kolorystyka w pełni wpisze się w Twoje upodobania oraz charakter pomieszczenia. Dzięki dużej różnorodności fotoobrazów z pewnością szybko znajdziesz kompozycję idealną dla siebie.

W przypadku zdjęć na płótnie możesz nie tylko skorzystać z gotowych grafik, ale również stworzyć obraz bazujący na Twoich własnych zdjęciach. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości płótna oraz atramentów możliwe jest oddanie każdego szczegółu fotografii. Taki dodatek aranżacyjny z pewnością będzie jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Góry na obrazie - czyli sposób na optyczne powiększenie przestrzeniTo, za co kochamy fotoobrazy z górami w roli głównej, to z pewnością charakter, jaki nadają one wnętrzu. Takie przestrzenne zdjęcia optycznie powiększają pomieszczenie. Z tego też względu jest to idealna propozycja do niewielkich salonów, sypialni, przedpokoi czy kuchni.

Obrazy na płótnie z górami wprowadzają do wnętrza harmonię, która pomaga się zrelaksować i odprężyć. To natomiast pozytywnie wpływa na nastrój. Co więcej, takie grafiki z powodzeniem mogą zostać wykorzystane zarówno w mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych czy komercyjnych. To swoistego typu kropka nad „i”, która dopełni każdą aranżację.

Whitpress


Duża różnorodność dostępnych grafik na obrazy na płótnie sprawia, że nie musimy ograniczać swojego wyboru wyłącznie do górskich krajobrazy. W ostatnim czasie popularnością cieszą się również zdjęcia przedstawiające miejską architekturę. Świetnym przykładem są stylowe budynki z ubiegłych epok (np. nocny widok na teatr oraz pocztę główną w Bielsku-Białej). Tego typu propozycje jednak zdecydowanie lepiej wkomponują się w klasyczne i minimalistyczne wnętrza niż skandynawskie czy rustykalne.

Wybór grafik powinien być uzależniony od wystroju wnętrza. Warto jednak nawiązywać elementami dekoracyjnymi do swoich pasji, upodobań czy wizji na świat. Pewnym uniwersalnym rozwiązaniem są z pewnością górskie widoki, które wybierają nie tylko miłośnicy gór, ale również osoby ceniące sobie piękne, przestrzenne krajobrazy.