bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2021
  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2251

Wojtek Mazolewski Quintet w BCK. Wygraj podwójną wejściówkę!

Za nami:

W środę, 1 grudnia o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet, czyli jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce! Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Inne Brzmienie Miasta".

Reklama

Wojtek Mazolewski Quintet w BCK. Wygraj podwójną wejściówkę!
Wojtek Mazolewski Quintet w BCK. Wygraj podwójną wejściówkę! · fot. www.bck.bielsko.pl


Quintet Wojtka Mazolewskiego - jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.

Wojciech Mazolewski: basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu - w kraju i za granicą. Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada.”

Wojtek Mazolewski Quintet od lat reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił między innymi we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii.UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

Wojtek Mazolewski Quintet, 1 grudnia 2021, g. 18.00 Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Bilety w cenie 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.

Konkurs

mp / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.