bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 1861

W Cygańskim Lesie zostaną zamontowane trzy rodzaje ławek

Powracamy do sprawy interpelacji radnego Jerzego Bauera, który zauważył, że ławki ustawione w ostatnim czasie na terenie Cygańskiego Lasu "nie spełniają funkcji wypoczynkowej". Jak czytamy w odpowiedzi na pismo samorządowca, w części parkowej Cygańskiego Lasu planowany jest montaż trzech rodzajów ławek.

Reklama

ławki w Cygańskim Lesie "nie spełniają funkcji wypoczynkowej"
ławki w Cygańskim Lesie "nie spełniają funkcji wypoczynkowej" · fot. BIP Miasta Bielsko-Biała


- W trakcie prac związanych z rewitalizacją części parkowej Cygańskiego Lasu wymieniane są ławki wypoczynkowe. Po ustawieniu kilku pierwszych ławek dotarły do mnie uwagi związane z ich konstrukcją. Faktycznie, ławki nie spełniają roli wypoczynkowej, gdyż są wykonane bez oparć i możliwości odpoczynku w wygodnej pozycji siedzącej - stwierdził w swojej interpelacji radny Jerzy Bauer.

Samorządowiec dodał także, że "wiele osób, spacerując po alejkach Cygańskiego Lasu, chce mieć możliwość dłuższego wypoczynku i kontaktu z przyrodą, korzystając z ławek parkowych". Dlatego członek bielskiej Rady Miejskiej z klubu Niezależni.BB poprosił o rozważenie zmiany konstrukcji i wyposażenie ławek w oparcia oraz możliwość schowania nóg pod siedziskiem ławki. Więcej o interpelacji pisaliśmy tutaj.

Jak poinformował w odpowiedzi na interpelację radnego Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, w ramach projektu "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała — etap I" w części parkowej Cygańskiego Lasu planowany jest montaż trzech rodzajów ławek. - Na rewitalizowanym obszarze wprowadza się jedynie 5 sztuk ławek gabionowych bez oparcia oraz 6 sztuk ławek stalowych bez oparcia. Zamontowanych zostanie również 20 sztuk ławek z oparciem, których konstrukcja zapewnia odpowiedni komfort siedzenia. Zróżnicowanie elementów małej architektury w przestrzeni parku ma na celu zaspokojenie potrzeb różnych użytkowników - dodał samorządowiec.

- Odnosząc się do kwestii lokalizacji ławek parkowych względem ciągów pieszych informuję, że w ramach trwających obecnie prac budowlanych ławki posadowione zostają wzdłuż istniejących oraz nowych ścieżek, nie powodując ich zawężenia. Ławki montowane są bezpośrednio przy ciągach pieszych (nie w ich świetle). Przyjęta szerokość ścieżek ma zapewnić możliwość swobodnego przejścia przez park osobom spacerującym oraz wygodę osobom korzystającym z ławek - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Bauera.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.