bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2021
  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 4081

Kobiece EURO w Bielsku-Białej? Jest deklaracja prezydenta

Miasto Bielsko-Biała będzie jednym ze współgospodarzy Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Nożnej w 2025 roku? Pismo w tej sprawie przesłał Jarosław Klimaszewski, prezydent naszego miasta do prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Reklama

stadion miejski
Kobiece EURO w Bielsku-Białej? Jest deklaracja prezydenta · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


- W imieniu władz Miasta Bielska-Białej (potencjalnego Miasta Gospodarza / Stadionu) w pełni i bez jakichkolwiek ograniczeń deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku, tj. meczów piłki nożnej oraz wszelkich imprez towarzyszących i wydarzeń związanych z ich przygotowaniem - czytamy w piśmie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego skierowanego do prezesa PZPN.

Jak czytamy dalej w piśmie samorządowca, miasto zobowiązało się także do opracowania i przygotowania, we współpracy z operatorem stadionu, dedykowanym lotniskiem oraz hotelami i boiskami treningowymi niezbędne dokumenty aplikacyjne, obejmujące w szczególności aktywności promocyjne, kwestie transportu i mobilności, sprawy zakwaterowania, zagadnienia formalno prawne oraz "inne aspekty organizacyjne i infrastrukturalne".

Loading...


Miasto Bielska-Biała było już jednym ze współgospodarzy wielkiego turnieju piłkarskiego - w 2017 roku na Stadionie Miejskim odbyły się mecze grupowe oraz 1/8 i 1/4 finału Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Podczas wszystkich meczów piłkarzy wspierała rzesza kibiców - uplasowaliśmy się na drugim miejscu pod względem frekwencji.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.