bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 887

Biurko, które rośnie razem z dzieckiem

Materiał partnera:

Biurko to najważniejszy mebel w pokoju dziecka w wieku szkolnym, a nawet przedszkolaka. Przy biurku dzieci odrabiają lekcje, czytają, rysują w wolnym czasie i uczą się obsługi komputera. Aby jednak zapewnić pełen komfort podczas użytkowania, musi mieć kilka bardzo ważnych funkcji. Przy zakupie biurka liczy się nie tylko cena. Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę, że ten mebel decyduje o przyjemności zdrowia i nauki, musi być piękny, wygodny, zapewniać przestrzeń do pracy i siedzenia. Poza tym powinno znaleźć się na nim miejsce na przybory szkolne, komputer, drukarki i co najważniejsze, żeby nie szkodzić postawie uczących się dzieci.

biurko dla dziecka


Gdzie najlepiej postawić biurko dla dziecka?Ustawienie ławki w pokoju dziecięcym należy ustawić tak, że uczeń siedzący przy biurku nie będzie zasłaniać swoim ciałem światła dziennego. Dlatego biurko osoby praworęcznej powinno być skierowane do okna lub lewym bokiem do okna, a biurko osoby leworęcznej przodem do okna lub z jego prawej strony. Nie zaleca się stawiania biurka przy drzwiach wejściowych. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, w przypadku dzieci praworęcznych światło powinno być po lewej stronie, a w przypadku dzieci leworęcznych odwrotnie.

Wysokość dopasowana do wzrostu i wieku dziecka?Zacznijmy od najważniejszej rzeczy, czyli na jakiej wysokości powinna być. Wybierając wysokość biurka, pamiętaj o prawidłowej postawie dziecka, w której plecy są wyprostowane, ręce wolne na blacie, ustawione pod kątem prostym do ciała, a stopy całkowicie opierają się na podłodze lub podnóżku. Wysokość biurka dla 4-letniego dziecka różni się od wzrostu 7-letniego dziecka.

Średni wzrost 7-letniego dziecka to około 120-130 centymetrów. Dla takiego wzrostu najlepsza wysokość biurka to około 55-70 centymetrów. Początek szkoły podstawowej to okres szybkiego wzrostu dzieci, dlatego co kilka miesięcy należy sprawdzać, czy ustawienie mebli nie wymaga zmiany wysokości.

Dlaczego warto wybrać biurko podnoszone z regulacją wysokości?Jeśli nie chcesz kupować nowego biurka co kilka lat, możesz wybrać biurko z regulacją wysokości. Dzięki możliwości zmiany wysokości blatu, regulowane biurko dziecięce będzie rosło wraz z właścicielem. Optymalny zakres wysokości biurka dla ucznia wynosi od 55 centymetrów do 75 centymetrów. Dla starszych lub bardzo wysokich dzieci, potrzebne będzie biurko o wysokości około 80 centymetrów.

Prawidłowa pozycja na biurku może nie tylko zapewnić zdrowie, ale również prawidłowy rozwój dziecka. Warto rozważyć zakup regulowanego biurka dla swojego dziecka zapewniając mu najwyższy komfort i przyjemność z nauki, zapobiegając zmęczeniu, a kupić takie biurko możesz w UMSTAHL.