bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 1954

Pijany kierowca uszkodził elewację budynku i trzy samochody

Policjanci zatrzymali 45-latka podejrzewanego o to, że pomimo cofniętych uprawnień i w stanie nietrzeźwości prowadząc osobowego opla, uszkodził trzy inne pojazdy. Mężczyzna wpadł dzięki zgłoszeniu świadka, który nie pozostał obojętny na rażące naruszenie prawa. Bielszczaninowi grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

policja, radiowóz


Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w rejonie bielskiej ulicy 1 Maja. Pod jedną z kamienic podjechał taksówkarz, który czekając na klienta, zauważył, jak kierowca osobowym oplem w środku nocy ruszył z miejsca bez włączonych świateł mijania, od razu uderzając w tył zaparkowanego przed nim renault. Następnie cofając uszkodził kolejne dwa zaparkowane samochody, kia i fiat, po czym uderzył w ścianę budynku. Taksówkarz natychmiast wezwał patrol Policji i podszedł do kierowcy opla. Siedzący za kierownicą opla mężczyzna był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Kiedy chciał wyjąć nietrzeźwemu kierującemu kluczyki ze stacyjki, ten cały czas próbował odjechać. Po chwili na miejsce dotarł patrol w wydziału prewencji, a następnie mundurowi z drogówki.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że podejrzewany o prowadzenie opla 45-letni mieszkaniec Bielska-Białej miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a opel nie miał aktualnych badań technicznych ani ważnego dowodu rejestracyjnego. Bielszczanin trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo cofnięcia uprawnień grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.