bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 5999

S-1 Dankowice-Bielsko-Biała: trwają prace projektowe

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę budowy węzła Kosztowy II wraz z 10-kilometrowym odcinkiem S1 pomiędzy Mysłowicami a Bieruniem. Wcześniej, w październiku, GDDKiA wskazała wykonawcę odcinka między węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia. Jak podkreśla inwestor, "tym samym zbliżamy się do domknięcia drogi ekspresowej S-1 pomiędzy Mysłowicami i Bielskiem-Białą".

Reklama

Droga ekspresowa S1
S-1 Dankowice-Bielsko-Biała: trwają prace projektowe · fot. GDDKiA Katowice


Jak poinformowała GDDKiA, trwa projektowanie odcinka pomiędzy Dankowicami a bielskim węzłem Suchy Potok o długości około 12 km. Wniosek o wydanie decyzji ZRID wykonawca złożył w czerwcu 2021 roku. Trwa procedowanie uzyskania decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie robót. Takie same prace trwają na odcinku pomiędzy węzłem Oświęcim  a Dankowicami o długości około 15,2 km.

- Budowa S-1 na odcinkach od węzła Oświęcim do Bielska-Białej powinna zakończyć się w 2023 roku. Na odcinku pomiędzy Bieruniem i węzłem Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia jako jeden z kamieni milowych wpisano uzyskanie przejezdności jedną jezdnią (w układzie 1+1) w terminie 24 miesięcy od podpisania umowy - czyli z końcem 2023 roku, a zakończenie jego budowy przewidziano w 2025 roku. Przy założeniu, że do podpisania umowy na budowę odcinka od Mysłowic do Bierunia dojdzie na początku przyszłego roku, zakończenie budowy tego 10 km odcinka nastąpi w 2025 roku - podkreśla Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

mp / bielsko.info

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.