bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2021
  • wyświetleń: 1550

Dom przedpogrzebowy i siedziba BIRiP z dotacjami

W środę, 17 listopada w Sali Sejmu Śląskiego wręczono symboliczne czeki z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Wśród budynków, które otrzymały dotacje, są dwa obiekty z Bielska-Białej.

Reklama

Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków - 17.11.2021
Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków - 17.11.2021 · fot. www.slaskie.pl


W uroczystości wzięli udział, marszałek Jakub Chełstowski, członek zarządu województwa Beata Białowąs przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, a także radni: Piotr Czarnynoga, Maria Materla, Alina Nowak, Julia Kloc-Kondracka i Zbigniew Przedpełski.

Wśród obiektów, które otrzymały dofinansowanie, są dwa obiekty z Bielska-Białej. Pierwszy z nich to budynek Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. 3-go Maja w Bielsku-Białej, który otrzymał dotację na remont dachu i elewacji w kwocie 50. tys. zł. Drugim z nich jest dom przedpogrzebowy cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej, który na wykonanie dokumentacji otrzymał 16 tys. zł,

mp / bielsko.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.