bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2021
  • wyświetleń: 2075

Solidarność ze służbami działającymi przy granicy. Jest uchwała RM

Rada Miejska w Bielsku-Białej jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie "przyjęcia stanowiska w przedmiocie solidarności z polskimi służbami strzegącymi granicy Rzeczypospolitej Polskiej w związku z atakiem hybrydowym na Polskę ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki". Projekt uchwały przygotował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

rada miejska
Rada Miejska w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


- Rada Miejska w Bielsku-Białej stając wobec bezprecedensowego w swej skali ataku hybrydowego na Polskę ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki, wyraża swoją solidarność z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Policji, a także żołnierzami Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej strzegącymi granicy polsko-białoruskiej - czytamy w uchwale bielskiej RM.

Jak dodali autorzy dokumentu, wykorzystywanie przez reżim białoruski migrantów jako „żywych tarcz”, połączone z działaniami o charakterze dezinformacyjnym jest ukierunkowane na zdestabilizowanie sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale także na Unię Europejską". - W obliczu powagi sytuacji wyrażamy wsparcie dla działań służb stojących na straży bezpieczeństwa i nienaruszalności granic Rzeczypospolitej Polskiej - podsumowali członkowie Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.