bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2021
  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 8368

Jednogłośna decyzja ws. podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej jej członkowie jednogłośnie przyjęli uchwalę w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Od tej pory samorządowiec będzie zarabiał blisko 18 500 zł brutto miesięcznie.

Reklama

klimaszewski
Jednogłośna decyzja ws. podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta · fot. FB Jarosław Klimaszewski


Jak czytamy w uchwale Rady Miejskiej, na miesięczne wynagrodzenie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego składać się będzie wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 770 zł (wcześniej było to 5000 złotych), dodatek funkcyjny - 3 450 zł (wcześniej- 2100 zł). Dodatkowo samorządowiec otrzyma dodatek specjalny oraz dodatek za wieloletnią pracę wynikające z obowiązujących przepisów - wynosi on 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 roku.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, 1 listopada weszły w życie przepisy ustawy z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw, która wprowadziła m.in. zmiany dotyczące wysokości diet radnych oraz wynagrodzeń pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru, w tym wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia, maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla prezydenta miasta lub miasta na prawach powiatu do 300 tysięcy mieszkańców wynosi 10 770 zł, a maksymalny poziom dodatku funkcyjnego - 3450 zł. Po nowelizacji przepisów wysokość dodatku specjalnego jest stała i przysługuje on wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi miasta w kwocie wynoszącej 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.