bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 6936

Policyjny pościg za motocrossowcami w lesie. Grozi im nawet 5 lat

Mundurowi ze Szczyrku zatrzymali dwóch bielszczan w wieku 36 i 37 lat, którzy niezarejestrowanymi motocyklami crossowymi chcieli bezprawnie wjechać do lasu. Mężczyźni nie zatrzymali się do policyjnej kontroli drogowej. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Policyjny pościg za motocrossowcami w lesie. Grozi im nawet 5 lat
Policyjny pościg za motocrossowcami w lesie. Grozi im nawet 5 lat · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku i Posterunku Policji w Wilkowicach regularnie prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną, podczas których kontrolują tereny leśne na terenie Beskidów. Mundurowi również podczas codziennej służby kontrolują okolice wjazdu do lasów.

W sobotę w godzinach południowych policjanci patrolowali okolice jednego z takich wjazdów przy ulicy Jama w Buczkowicach. Kiedy zauważyli dwóch kierujących motocyklami crossowymi, podali sygnał do zatrzymania. - Kierujący jednośladami zawrócili i rozpoczęli ucieczkę. Rozpoczął się pościg, podczas którego policjanci cały czas podawali sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdów do kontroli drogowej oraz powiadomili o zdarzeniu dyżurnego komendy miejskiej. Po około jednym kilometrze pościgu zatrzymali jednego z nich - 37-latka - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Policyjny pościg za motocrossowcami w lesie. Grozi im nawet 5 lat
Policyjny pościg za motocrossowcami w lesie. Grozi im nawet 5 lat · fot. KMP Bielsko-Biała


Okazało się, że motocykl jest niezarejestrowany, a kierujący nim mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Policjanci nałożyli na niego za popełnione wykroczenia mandaty wartości 800 złotych. Stróże prawa ustalili też drugiego z kierowców, 36-latka, który również poruszał się niezarejestrowanym jednośladem. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Obydwaj bielszczanie byli trzeźwi. Stracili prawo jazdy oraz zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu w Szczyrku, gdzie usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej grozi każdemu z nich kara 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.