bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 1366

Wpadł, ponieważ wyrzucił niedopałek przez okno samochodu

Przewodnik psa służbowego z bielskiej komendy zatrzymał 34-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, który kierował osobowym bmw pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wpadł, bo wyrzucił przez okno niedopałek papierosa. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Wpadł, ponieważ wyrzucił niedopałek przez okno samochodu · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Przewodnik psa służbowego z bielskiej komendy razem ze swoim czteronożnym partnerem — owczarkiem niemieckim o imieniu Mania — patrolowali okolicę Komorowic. Kiedy stróż prawa przejeżdżał pomiędzy wyznaczonymi rejonami służbowymi ulicą Piłsudskiego, na jednym ze skrzyżowań zauważył, jak kierowca osobowego bmw czekając na zmianę świateł, wyrzucił przez okno pojazdu niedopałek papierosa.

- Mundurowy podszedł do niego i kazał mu zjechać na pobocze. Po sprawdzeniu 34-letniego kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że ma trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy. Za zaśmiecanie miejsca publicznego został ukarany mandatem karnym. Za złamanie sądowego zakazu natomiast grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.