bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 1599

[FOTO] Kolejne wiaty przystankowe przeszły kapitalny remont

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przeprowadził remonty kapitalne kolejnych 2 wiat przystankowych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej.

Reklama

Kolejne wiaty przystankowe przeszły kapitalny remont - 16.11.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Konstrukcje wiat zostały oczyszczone z odpadającej farby i w całości odmalowane. Na remontowanych wiatach zastosowana została także docelowa kolorystyka infrastruktury przystankowej dla obszaru miasta położonego poza strefą konserwatorską - zgodna z zapisami projektowanej tzw. Uchwały Krajobrazowej (żółto-czerwoną kolorystykę zastąpił kolor grafitowy). Na nowe wymienione zostały drewniane siedziska oraz poszycia dachowe.

Lokalizacje wyremontowanych wiat przystankowych:
  • Osiedle Kopernika (309) - kier. Os. Polskich Skrzydeł,
  • Wapienna Norwida (336) - kier. centrum.


We wrześniu Wydział Komunikacji wyremontował siedem wiat przystankowych zlokalizowanych na Os. Beskidzkim, ul. Lipnickiej, ul. Bystrzańskiej oraz ul. Partyzantów, natomiast w marcu br. murowaną wiatę na przystanku Krzemionki Witosa.

Wyremontowana zatoka autobusowa przy ul. Warszawskiej
Wyremontowana zatoka autobusowa przy ul. Warszawskiej · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Z kolei pod koniec października Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył remont zatoki autobusowej Warszawska Dworzec kier. Katowice. Nawierzchnia zatoki została wykonana z betonu cementowego, dzięki czemu na przystanku nie będą tworzyły się już koleiny utrudniające podjazd autobusów do krawędzi peronu przystankowego.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.