bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 1118

Trwa zbiórka środków na zimowy sprzęt dla GOPR

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka środków na zimowe doposażenie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprzęt trafi m.in. do Grupy Beskidzkiej GOPR.

Reklama

Trwa zbiórka środków na zimowy sprzęt dla GOPR
Trwa zbiórka środków na zimowy sprzęt dla GOPR · fot. zrzutka.pl


Dlaczego goprowcy prowadzą zbiórkę na doposażenie GOPR w sprzęt zimowy? - W ostatnich latach nastąpiła bardzo duża popularyzacja sportów zimowych uprawianych w górach. Zimą w górach można spotkać co raz więcej osób aktywnie uprawiających sporty, które kiedyś były uważana za raczej niszowe - narciarstwo skitourowe, biegi długodystansowe po górach i inne aktywności kwalifikowane. Dodatkowo zimą w górach popularne zrobiło się tzw. suche morsowanie (czasami nazywane też pingwinowaniem). Te aktywności górskie rodzą przed nami nowe wyzwania - wyjaśnia Fundacja GOPR na stronie zbiórki.

Trwa zbiórka środków na zimowy sprzęt dla GOPR
Trwa zbiórka środków na zimowy sprzęt dla GOPR · fot. zrzutka.pl


- Pomocy takim osobom należy udzielać jak najszybciej. Już od pierwszych minut akcji górskiej trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort cieplny ratowanych. Na wiele z tych potrzeb nie jesteśmy w pełni gotowi sprzętowo, dlatego też chcemy Was zaprosić do udziału w tej zbiórce - dodaje organizacja. Zbiórka prowadzona jest w celu zakupu oprogramowania do analizy obrazu, śpiworów ratowniczych, automatycznego defibrylatora AED, urządzenia do masażu serca, zaawansowanej sondy lawinowej oraz noszy Kong i Sked.

Więcej informacji znajduje się na stronie zbiórki, która dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.