bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 listopada 2021
  • wyświetleń: 692

Nastolatkowie stają się o wiele bardziej zaawansowani technologicznie od dorosłych

Materiał partnera:

Podczas gdy dorośli w dalszym ciągu wpisują w wyszukiwarki internetowe hasło „vpn co to jest?”, dzieci oraz nastolatkowie używają komputerów, tabletów oraz im pochodnych urządzeń mobilnych z niebywałą wręcz wprawą. Jak informują eksperci, jest to przede wszystkim spowodowane faktem, iż nowe pokolenie jest niemalże od dziecka zaznajamiane z nowinkami technologicznymi, traktując je przez to jako nieodłączny element otaczającego ich świata. Dziecko, jak informuje VeePn, dostawca rozwiązań z szeroko rozumianej branży Protect and Safety, nie ma problemu z wprowadzeniem w wyszukiwarce fraz „moje ip” lub też „vpn Polska”. Czy jest to zjawisko korzystne, czy jednak powinniśmy się go choć odrobinę obawiać? Tym właśnie zagadnieniem zajmiemy się w ramach naszego dzisiejszego artykułu. Bardzo serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Nastolatkowie stają się o wiele bardziej zaawansowani technologicznie od dorosłych


Co oznacza poziom zaawansowania technologicznego?Dawno już minęły czasy, kiedy technologia dla młodzieży była skomplikowana i wysoce nieprzystępna. Ostatnie dziesięciolecie przyniosło ze sobą wiele zmian w tym aspekcie, upraszczając interfejsy aplikacji oraz ujednolicając wygląd kluczowych ikon, dzięki czemu nawet korzystając z danego oprogramowania po raz pierwszy dziecko jest w stanie określić jak w sposób prawidłowy go używać. Jak stać się bardziej zaawansowanym technologicznie? Nie jest to tak trudne jak osobom dorosłym może się to początkowo wydawać. Niejednokrotnie wystarczy bowiem obejrzenie kilku filmów w serwisie YouTube bądź też zaznajomienie się z kilkoma wątkami na forach dyskusyjnych poświęconych temu zagadnieniu, aby poziomem zaawansowania technologicznego zbliżyć się choćby odrobinę do obecnych nastolatków. Przyda się wiedza o tym co to jest darmowy vpna, jak również informacje dotyczące tego jak używać najpopularniejszych portali społecznościowych oraz komunikatorów, bez których młode pokolenie nie wyobraża sobie obecnie życia. Kiedy nabędziemy odpowiednich umiejętności, okaże się bardzo szybko, że jest to zadanie nie tylko łatwe, ale i bardzo przyjemne, przez co zdobywanie nowych poziomów zaawansowania technologicznego okaże się doświadczeniem nadzwyczaj intrygującym. Darmowy vpn to nie jedyna kwestia której warto przyjrzeć się nieco bliżej, bowiem technologia dla młodzieży sięga o wiele dalej i jest znacznie bardziej wielopłaszczyznowa. Musimy umieć pobierać oraz obsługiwać aplikacje mobilne, być w stanie obsługiwać klienta poczty e-mail, jak również zapoznać się z najczęściej wykorzystywanymi przez nastolatków skrótami i akronimami, które mogą nam mówić niewiele, a które przez osoby młodociane używane są wręcz nagminnie.

Jak bardzo zaawansowane technologicznej są dzieci?Teraz, kiedy już dowiedzieliśmy się jak stać się bardziej zaawansowanym technologicznie sprawdźmy, na jakim poziomie zaawansowania znajdują się dzieci. Okazuje się, że dzięki niedawnej sytuacji pandemicznej, nauczyły się one obsługiwać w sposób wręcz ekspercki komunikator Zoom oraz platformy umożliwiające im naukę zdalną. Uważamy, że jest to bardzo korzystne, bowiem technologia dedykowana młodzieży nieprzerwanie ewoluuje i jak najbardziej warto podążać za najnowszymi trendami - kto wie, czy nie okażą się one następnie przydatne w wykonywanej w dalszej części życia pracy?

Dlaczego wiedza technologiczna jest tak ważna?Należy w tym miejscu nadmienić, że obecnie życie bez umiejętności, choćby podstawowych, w kwestii obsługi komputerów, urządzeń mobilnych oraz im podobnych gadżetów technologicznych jest wręcz niemożliwe. Nowoczesne rozwiązania technologiczne docierają do nas dosłownie zewsząd - możemy je spotkać w pracy, na uczelni, w sklepie, a jeżeli zdecydujemy się na implementację w naszej przestrzeni mieszkalnej technologie spod znaku Smart - także w poszczególnych pokojach naszego domu lub mieszkania! Nie należy więc udawać, że postęp technologiczny nas nie dotyczy i starać się lepiej zrozumieć zagadnienie jakim jest technologia dedykowana młodzieży . Obsługa wszelkiej maści osprzętu i oprogramowania przestanie nas wtedy przerażać oraz spędzać sen z powiek, a zamiast tego stanie się niezwykle ciekawą przygodą, której kolejnych etapów nie będziemy mogli się doczekać. Naszym zdaniem bardzo wiele znaczy także odpowiednie nastawienie, bez którego po prostu nie mamy choćby najmniejszych szans, aby wspiąć się na kolejne poziomy drabiny zwanej rozwojem technologicznym. Obecnie w Sieci skorzystać możemy z rozlicznych poradników, klipów instruktażowych i audiobooków, które to rozwieją wszelkie nasze wątpliwości, jak również sprawią, że obsługa nowoczesnych nowinek technologicznych nie będzie dla nas niczym trudnym.

PodsumowanieW telegraficznym skrócie stwierdzić można, iż obecna młodzież zrobiła względem poprzednich pokoleń ogromny wręcz skok technologiczny. Uważamy, jednakże, że jest to jak najbardziej korzystne zjawisko, jako że pozwala to osobom małoletnim znacznie sprawniej poruszać się w obecnym świecie, natomiast nowe wprowadzane rozwiązania nie są dla nich w żadnym wypadku straszne, jako że opierają się one w lwiej części przypadków na już znanych przez nie oraz lubianych elementach oprogramowania lub osprzętu. Dość powiedzieć, że w kwestii systemu operacyjnego telefony sprzed kilku lat niemalże niczym nie różnią się od ich najnowszych odpowiedników - wyłączając oczywiście udogodnienia oraz modyfikacje interfejsu. Sprawia to, że po nabyciu nowego aparatu lub tabletu możliwe jest rozpakowanie go z pudełka i rozpoczęcie użytkowania go bez jakichkolwiek ograniczeń, co nie było możliwe w przypadku starszych urządzeń przenośnych. Ich nauka zabierała wielokrotnie nawet zaawansowanym technologicznie osobom znaczną ilość czasu, natomiast przesiadka na model innego producenta prowadziła do konieczności zapomnienia wszystkich nabytych informacji oraz uczenia się od nowa układu ikon oraz oferowanych przez dany produkt funkcjonalności. Na szczęście jednak te czasy odeszły już w zapomnienie i mamy wielką nadzieję, iż nigdy nie powrócą!